گیاهان دارویی

کی با عسل و دارچین لاغر شده

عسل و دارچین

کی با عسل و دارچین لاغر شده

 

عسل و دارچین

 

کارشناسان معتقدند ترکیب دارچین و عسل یکی از جدیدترین متدها برای کاهش وزن است و تاثیر چشمگیری بر کاهش چربی­‌های بدن دارد.

طرز تهیه این ترکیب چربی سوز بسیار ساده است و شما تنها در عرض یک دقیقه می­توانید این کار را انجام داده و این ترکیب را داخل یخچال به مدت یک روز یا حتی بیشتر نگهداری کنید. برای آنکه طعم متفاوت و جذاب­تری را تجربه کنید می­توانید از عسل­های با طعم­های متفاوت استفاده کنید ولی عسل با موم فواید بیشتری برای سلامت شما دارد.

مواد مورد نیاز:
یک قاشق چای خوری عسل
یک دوم قاشق چای خوری پودر دارچین
یک فنجان آب

طرز تهیه :
1- پودر دارچین، عسل و آب را در یک ماهیتابه کوچک ریخته و با هم ترکیب کنید.

2- اجازه دهید روی حرارت به جوش بیاید.

3- بعد از خنک شدن آن را از توری رد کرده و داخل دو فنجان بریزید.

4- یک فنجان را صبح­ها قبل از صرف صبحانه و فنجان دیگر را قبل از خوابیدن نوش جان کنید.

نکات مهم:
این نکات مهم را نیز فراموش نکنید.
برخی افراد پیشنهاد می­کنند که بهتر است عسل با موم را بعد از جوشیدن آب اضافه کنید تا مواد مغذی و فوایدی که برای سلامتی شما دارد از بین نرود.
با در نظر گرفتن این رژیم غذایی و بدون هیچ ملاحظات اضافی دیگری، شما می­توانید در هفته 1تا3 کیلو گرم وزن کم کنید. و این تفاوت در نتیجه می­‌تواند ناشی از نوع و کیفیت دارچین، سطح فعالیت روزانه شما و شرایط کلی سلامت­‌تان باشد.

به طور کلی 3 نوع دارچین وجود دارد: دارچین سیلانی، دارچین اندونزی و دارچین کاسیا. دارچین سیلانی بر اساس تحقیقات صورت گرفته طعم خفیف تری داشته و خیلی تند نیست و برای استفاده طولانی مدت گزینه امن‌­تری است. دارچین کاسیا در اغلب خانه‌­ها یافت می­‌شود و دارچین اندونزی یا همان Korintje برای استفاده در صنایع غذایی یا پخت نان وطعم دهی آنها استفاده می­‌شود. از همه این دارچین­‌ها می‌­توانید برای ترکیب با عسل استفاده کنید و هنوز مشخص نیست که کدامیک از آنها برای تاثیر چربی سوزی موثرتر عمل می­‌کنند. تحقیقاتی هم که تا کنون در ارتباط با فواید دارچین برای سلامتی صورت گرفته با استفاده از دارچین سیلانی بوده است.

بررسی­‌های دیگر نشان می دهد دارچین کاسیا برای درمان بیماران دیابتی مفید است و از تاثیر داروها بر کبد و آسیب آن جلوگیری می­‌کند اما با این حال این دارچین در صورت استفاده زیاد و در بلند مدت می­‌تواند عوارض دیگری مثل مسمومیت را همراه داشته باشد.

تاثیر روی بدن
برخلاف این اعتقاد قدیمی که از گذشته از عسل و دارچین برای درمان بیماری­‌ها و به عنوان داروهای طبیعی استفاده می­‌شده است اما هیچ مدرک علمی و پزشکی تاثیر دارچین و عسل را در کاهش وزن ثابت نمی­‌کند اما محققان معتقدند که در هر دوی این مواد ترکیباتی وجود دارد که منجر به کاهش وزن می­‌شود.

 

پیشنهاد ما : ادرد مفاصل : معجون سرکه سیب و عسل

 

عسل
عسل دارای فروکتوز و گلوکوز است و بر اساس بررسی­های صورت گرفته می‌­تواند به کاهش وزن و سوخت چربی بیشتر و کاهش تریگلیسیرید کمک کند. در یک بررسی دیگر یافته­‌ها نشان می­‌دهند که عسل به کاهش اشتها و حس سیری شما و در نتیجه جلوگیری از چاقی کمک می­‌کند.

 

عسل ودارچین

 

 

خواص کاهش وزن دارچین
هیچ تحقیقی به تنهایی نشان نمی­دهد که دارچین موجب کاهش وزن می­شود اما بررسی‌­های انجام شده در سال 2007 نشان داده که دارچین شما را مدت زمان زیادی سیر نگه می­‌دارد در حالی که تحقیقات بعدی این موضوع را به طور کامل رد می­‌کنند و از طرفی طرفداران دارچین معتقدند که طعم دارچین بدن را گرم کرده و در نتیجه سوخت و ساز بدن به دنبال آن افزایش پیدا می‌­کند.

بنابراین تاثیر دارچین و عسل بر کاهش وزن یک اعتقاد قدیمی است که در برخی بررسی­‌ها تایید و در برخی رد شده است و آنچه در این میان نباید فراموش شود رژیم غذایی سالم و داشتن تحرک منظم است. درواقع شما باید از همه گروه­‌های غذایی به میزان کافی استفاده کرده و تنقلات را کنار بگذارید و ورزش را در برنامه روزانه­‌تان قرار دهید.

معجزه عسل و دارچین در کاهش وزن

مواد طبیعی بسیاری برای کاهش وزن در دسترس قرار دارند. با این حال، به نظر میرسد که چای حاوی عسل و دارچین یکی از دلپذیرترین مواد طبیعی برای کاهش وزن باشد. آیا این معجون پرانرژی میتواند به کسی در رسیدن به وزن مناسب کمک کند؟

بسیاری از مردم ادعا میکنند که نوشیدن 2 بار در روز (صبح و شب) مخلوط عسل و دارچین در کاهش وزن مؤثر است. یک حقیقت علمی برای این ادعا وجود دارد.عسل,عسل طبیعی,عسل تقلبی

به طور سنتی، از عسل به عنوان ماده ای خواب آور، مسکن گلودرد و حتی التیام بخش زخم استفاده شده است،اما آیا عسل میتواند به کاهش وزن نیز کمک کند؟

برخی از دانشمندان معتقدند که عسل میتواند این کار را انجام دهد. بدیهی است که اکثر افراد چاق از عارضه مقاومت به انسولین نیز رنج میبرند. این عارضه مانع سوخت وساز درست گلوکز میشود. هنگامی که چنین شرایطی رخ میدهد کاهش وزن بسیار دشوار میشود. برخی مطالعات نشان دادهاند، افرادی که به مدت 30 روز از مخلوط عسل و دارچین استفاده کردهاند موفق شدهاند سطح مقاومت به انسولین بدن خود را کاهش دهند.

80درصد از مواد تشکیل دهنده عسل را گلوکز و فروکتوز تشکیل میدهد. گلوکز و فروکتوز عسل مانند دیگر شیرین کننده ها باعث افزایش قندخون نمیشوند. به این ترتیب حساسیت به انسولین کنترل میشود. هرچه حساسیت سلولها به انسولین بیشتر باشد کمتر امکان دارد که عارضه مقاومت به انسولین بروز کند. در این صورت بدن از کارایی بیشتری برای سوزاندن چربی برخوردار میشود. به نظر میرسد عسل حتی میتواند بعضی از علائم مقاومت به انسولین را معکوس کند.

این در حالی است که دارچین نیز در رابطه با بیماری دیابت تحت تحقیقات گسترده ای قرار گرفته است.

 

پیشنهاد ما : معجون چای دارچین برای دلهره، اضطراب و استرس

 

یک مطالعه پژوهشی آشکار کرده است که خوردن حتی نصف یک قاشق چایخوری دارچین در روز نیز قادر به کاهش قندخون- بیماران دیابتی که به طور نامنظم کنترل شده اند- میشود. مطالعه دیگر روشن کرده است که اجزای تشکیل دهنده دارچین میتوانند باعث کاهش و پیشگیری از مقاومت به انسولین شوند. مرکز اشتها در مغز دارای گیرنده های انسولین است. هنگامی که فردی به عارضه مقاومت به انسولین دچار میشود، بخش عمده انسولین قادر به رسیدن به این گیرندهها نیست، غده لوزالمعده به تولید بیش از پیش انسولین ادامه میدهد تا سطح گلوکز خون را پایین نگاه دارد و این شرایط باعث تداوم پراشتهایی میشود.

به نظر میرسد که مخلوط عسل و دارچین قادر به تعدیل برخی از اثرات مقاومت به انسولین است. بیمارانی که این چای را نوشیده اند اظهار کم اشتهایی و بی میلی نسبت به کربوهیدراتها را تجربه کرده اند. مقاومت به انسولین بهطور ویژه در میان زنان بیشتر است. اضافه کردن عسل و دارچین به رژیم غذایی میتواند راهی دلپذیر برای کنترل این عارضه و کمک خوبی برای کاهش وزن باشد.

 

اگرچه دستورالعملهای بسیاری برای تهیه این چای وجود دارد، اما دستور اصلی تهیه آن بسیار ساده است:

• یک بخش دارچین به نسبت 2 بخش عسل
• یک فنجان آب داغ روی دارچین بریزید و نیم ساعت آن را در آب داغ بخیسانید.
• بعد از سرد شدن مخلوط آب و دارچین، عسل را اضافه کنید.
• نصف این چای را قبل از خواب و باقیمانده آن را صبح بنوشید.
از آنجایی که ممکن است این چای باعث کاهش قند خون شود، بهتر است بیماران در مورد مصرف آن با پزشک معالج خود مشورت کنند.

 

پیشنهاد ما : خواص عدس برای کاهش وزن و کنترل قند خون

 

سخن  آخر :

گاهی اوقات دستور العمل های سنتی و داروهای گیاهی از داروهای شیمیایی موثرتر هستند و تاثیر بهتری در حفظ سلامتی و بهبود بیماری ها ایفا می کنند. معجون دارچین و عسل از جمله این دستور العمل های مفید است که در کاهش وزن و حفظ تناسب بسیار موثر عمل کرده و در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.
مهم ترین عاملی که باعث شده ترکیب دارچین و عسل در مقایسه با دیگر داروهای گیاهی بیشتر توصیه شود خاصیت بی نظیر عسل در حفظ میزان قند خون است و این عاملی است که باعث می شود این ترکیب برای بیماران دیابتی که مایل به کاهش وزنشان می باشند نیز موثر باشد. با این حال شاید این سوال برایتان پیش بیاید که به چه دلیل ترکیب عسل و دارچین می تواند تاثیری مضاعف در کاهش وزن ایجاد کند و اثر جادویی این دو ماده مفید در کنار هم چیست.
از دیرباز پزشکان سنتی معتقد بودند که مصرف یک قاشق مربا خوری عسل قبل از خواب به اندازه کافی در سوزاندن چربی در هنگام خواب مفید بوده و موجب کاهش وزن می شود. عسل همچنین باعث فعالیت بیشتر کبد در تولید نوعی هورمون می شود که به حفظ توازن گلوکز خون کمک کرده و موجب کاهش چربی خون می شود.
از طرفی دارچین که یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین ادویه هاست موجب افزایش گرمای بدن شده، سرعت متابولیسم بدن را افزایش داده و موجب افزایش چربی سوزی می شود. علاوه بر این دارچین ضدعفونی کننده است، خواص ضد اسپاسم دارد و موجب هضم بهتر غذا می شود. دارچین مانند عسل مانع افزایش قند خون شده و در نتیجه مصرف آن به بیماران دیابتی بسیار توصیه می شود. بنابراین ترکیب عسل و دارچین یک داروی فوق العاده برای بیماران دیابتی است و موجب تعدیل اثرات مقاومت انسولینی می شود. مصرف مخلوط عسل و دارچین هم چنین به طور قابل محسوسی اشتها را کنترل کرده و موجب بی میلی شدید نسبت به کربو هیدرات ها می شود.
برای تهیه این ترکیب موثر یک قاشق عسل ارگانیک را به همراه یک قاشق مرباخوری دارچین در یک فنجان آب ولرم ریخته و به خوبی هم بزنید تا ترکیبی یک دست شود. مخلوط چای و دارچین را می توانید صبح هاٰ، بین وعده های غذایی و قبل از خواب مصرف کنید.
توجه داشته باشید که مصرف زیاد این ترکیب می تواند موجب افت قند خون شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *