گیاهان دارویی

تاثیر ژل رویال بر اسپرم

ژل رویال

تاثیر ژل رویال بر اسپرم

 

باروری مردان

 

ژل رویال چیست؟

ژل رویال یک ماده غلیظ و شیری رنگ با ترکیبی مشابه ترکیبات گرده گل است که بوسیله زنبورهای کارگر برای تغذیه تخم‌ها و زنبور ملکه ساخته می‌شود. آن‌ها این کار را با مخلوط کردن عسل، گرده گل و آنزیم‌های ترشح شده از غدد گلوی خود انجام می‌دهند. این شیر زنبور برای تغذیه زنبور ملکه در تمام طول حیاتش استفاده می‌شود. زنبورهای نر و زنبورهای کارگر تنها به مدت ۳ روز از حیاتشان بوسیله ژل رویال و در ادامه زندگی با مخلوطی از عسل و گرده گل تغذیه می‌شوند.

در ابتدا تخم‌های بارور مشابه یکدیگر هستند. تنها موردی که آن‌ها را از یکدیگر متمایز کرده و آن‌ها را به زنبورهای کارگر غیربارور و زنبورهای ملکه بارور تبدیل می‌کند، غذایی است که به آن‌ها داده می‌شود.

ملکه در تمام طول زندگی خود از ژل رویال تغذیه کرده و تا ۵ سال زندگی می‌کند و در این مدت تا ۲۰۰۰ تخم در روز (تقریباً ۱ تخم در هر دقیقه) تخمگذاری می‌کند، درحالی که زنبورهای کارگر تا ۴۵ روز کار طاقت‌فرسا در طول تابستان، یا چندین ماه در طول زمستان (که کاری انجام نمی‌دهند) زندگی خواهند کرد.

ژل رویال سرشار از انواع آمینو اسیدها، چربی‌ها، قندها، ویتامین‌ها و و مهم‌تر از همه، پروتئین‌ها است. این ماده حاوی مقادیر بالای ویتامین‌های D و E، مقادیر مناسب ویتامین‌های گروه B از جمله مقادیر بالای ویتامین B5 و ویتامین B6 و آمینو اسیدها از جمله تمام ۸ آمینو اسید اساسی و همچنین مقادیر فراوان آهن و کلسیم است. از آنجایی که تمام این مواد برای سلامت مناسب و عملکرد اندام‌ها ضروری هستند، درک نحوه کمک ژل رویال به کمک به باروری، بسیار آسان است.

ژل سلطنتی رویال عسل در واقع ماده ای بود که در آن علاوه بر وجود شهد گیاهان مختلف ، ترشح غدد زنبورهای عسل نیز وجود دارد لذا دارای ترکیب گیاهی و حیوانی بوده و خاصیت و فواید درمانی آن از عسل بسیار بیشتر و شگفت انگیز تر است.
ژل رویال یک ماده واقعا معجزه آسا است که علاوه بر بالابردن قدرت ملکه زنبور ها در انسان نیز قدرت و توانایی جسمی را بسیار زیاد می کند.این ژل حاوی 60 الی 70 درصد آب (ترشح غدد زنبور عسل ) ، 10 تا 16 درصد قند، 3 تا 6 درصد چربی، و 2 الی 3 درصد ویتامین، املاح و اسیدهای آمینه است. این ماده به منظور رشد و نمو زنبور ملکه تولیدمی گردد.

برخی موارد مسئول ناباروری در آقایان

✅ سولفاسالازین: داروی ضد التهابی سولفاسالازین، می تواند به طرز چشمگیری میزان اسپرم های تولیدی در مردان را کاهش دهد. داروی سولفاسالازین عمدتا در بیماری هایی مانند بیماری کرون و آرتریت روماتوئید تجویز می شود. خوشبختانه با قطع مصرف دارو، تعداد اسپرم های تولیدی افراد به حد نرمال خود باز می گردد.

✅ استروئیدهای آنابولیک: استروئیدهای آنابولیک جزء موارد پرطرفدار در بین بدن ساز ها و ورزشکاران هستند.

✅ شیمی درمانی: برخی از انواع شیمی درمانی می توانند به طرز چشمگیری، میزان تولید اسپرم ها در مردان را کاهش دهند.

✅ مواد مخدر: استعمال مواد مخدری مانند ماری جوآنا و کوکائین توسط خانم ها، می تواند ریسک ابتلا به ناباروری را در آن ها افزایش دهد.

✅ سن: نرخ شیوع ناباروری در آقایان پس از سنین 40 سال افزایش می یابد.

✅ مواد شیمیایی: قرار گرفتن در معرض برخی مواردی مانند آفت کش ها نیز میزان شیوع ناباروری در آقایان را افزایش می دهد.

✅ چاقی: افزایش وزن در افراد احتمال باروری را در آنان کاهش می دهد.

✅ استرس های روانی: استرس روانی به عنوان فاکتور تاثیرگذار بر باروری با کاهش تمایل جنسی در آقایان سبب ناباروری در آنان می گردد.

انواع ناباروری در آقایان

ناباروری در افراد می تواند به 2 صورت اولیه و ثانویه باشد.

⚛️ ناباروری اولیه: به حالتی اطلاق می شود که در آن زوجین پس از گذشت 12 ماه از رابطه ی جنسی کنترل نشده قادر به فرزند آوری نیستند.
⚛️ ناباروری ثانویه: به حالتی اطلاق می شود که زوجین در گذشته بارور شده، اما پس از گذشت مدت زمانی دیگر قادر به فرزند آوری نیستند.

برخی از مطالعات اثرات مضر عوامل محیطی از جمله مواد سمی، آفت کش ها و تشعشعات را بر روی ناباروری مردان نشان داده و مشخص کرده اند که مواد سمی و آفت کش ها می توانند باعث کاهش غلظت اسپرم شوند.

استعمال دخانیات نیز می تواند با ناباروری مردان ارتباط داشته باشد. پژوهش های انجام شده در حیطه ی ناباروری مردان بیانگر آن هستند که میزان مقاربت در افراد غیر سیگاری دو برابر بیشتر از سیگاری ها است و سیگار دارای اثر سوء بر شکل و تحرک اسپرم است. طبق پژوهش های انجام شده در کشورهای گوناگون، عوامل محیطی نیز می توانند، بر ناباروری مردان موثر باشند و در هر منطقه این عوامل متفاوت هستند.

 

پیشنهاد ما : خواص ژل رویال برای پوست

 

💠💠آیا  می دانید که ژل رویال علاوه بر تاثیر بسزای خود در محافظت از تخمک و بهبود باروری در زنان، به حفظ سلامت اسپرم های مردان  نیز کمک می کند؟ مصرف ژل رویال پیشنهادی مناسب برای مردانی است که از مشکل ناباروری رنج می برند.

ژل رویال حاوی مواد مغذی بسیاری مانند آمینواسیدها (ماده ی سازنده ی پروتئین ها)، ویتامین های  B5 وB6  (پیریدوکسین)، اسید فولیک، مقادیر کمی از ویتامین c، اسیدهای چرب، آنزیم ها و مواد معدنی مانند آهن، پتاسیم، کلسیم و سیلیسیوم است؛ که همه ی این مواد مغذی در کنار یکدیگر به حفظ سلول های بدن از جمله اسپرم ها کمک می کنند و بدین طریق نقش موثری را در باروری مردان ایفا می کنند.

مطالعات انجام شده در زمینه ی باروری مردان بیانگر آن هستند که ژل رویال علاوه بر محافظت از اسپرم ها، سبب تقویت تمایلات جنسی در مردان نیز می گردد.ژل رویال در طب سنتی نیز برای افزایش میل جنسی مردان و افزایش باروری و افزایش قدرت باروری بسیار توصیه شده است.

تاثیر ژل رویال بر باروری
این ماده بسیار ترش و دارای طعمی تلخ و بوی تند و قوی است، اما دارای قدرت بیولوژیکی کمیاب به همراه اثرات قوی بر سیستم‌های غدد درون‌ریز، هورمونی و متابولیک زنبور می‌باشد.

این ماده در انسان‌ها، افزایش میل جنسی، تقویت سلامت تخمک و اسپرم، حذف یا کاهش علائم پیری و بنابراین بهبود فعالیت جنسی و باروری را از خود نشان داده است. ژل رویال سطح هورمون لوستینیزه در خون (که تخمک‌گذاری را تقویت می‌کند) را افزایش داده و برای آمنوره، خونریزی غیرطبیعی از رحم (اولیگومنوره)، چرخه‌های قاعدگی غیرطبیعی یا درمان کمبود تخمک در زنان ضروری است.

ژل رویال تازه دارای ظرفیت تقلید عملکردهای استروژن در انسان‌ها است که به تنظیم هورمون‌ها و متعادل‌سازی آن‌ها منجر می‌شود. این موضوع می‌تواند نتایج خوب استفاده از آن در زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی‌کیستیک (PCOS) و بی‌نظمی قاعدگی را توجیه نماید. در نتیجه درمان ناباروری با ژل رویال می تواند اتفاق بیوفتد و ژل رویال بر باروری تاثیر فوق العاده ای بگذارد.

مطالعات پزشکی درباره تاثیر ژل رویال بر باروری

 

 

باروری مزدان

 

تاکنون، مطالعات انسانی به شکل تحقیق‌های دوسوکور یا مطالعات چند گروهی نشان داده‌اند که:

🔸 با مصرف ۳ گرم ژل رویال به مدت ۶ ماه در مردان و زنان مسن‌تر، افزایش کمی در تستوسترون مشاهده شده است، با این حال تاکنون تحقیقی بر روی افراد جوان انجام نگرفته است.

🔸 حداقل یکی از تحقیقات، افزایش در مقدار سلول‌های قرمز خون پس از مصرف خوراکی ژل رویال را نشان داده است.

🔸 ممکن است در افراد مسن سالم، مقدار گلوکز خون را کاهش دهد، اما مقدار آن قابل توجه نخواهد بود.

🔸با مصرف روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ میلی گرم ژل رویال، کاهش کلسترول کل تا محدوده ۱۰ درصد مشاهده شده است.

در روسیه، لودیانسکی بیماران بستری مبتلا به بیماری‌های مختلف را با ژل رویال درمان کرده است. نتایج این درمان، موفقیت بیشتری را در درمان زنان یائسه و زنان مبتلا به اختلال عملکرد جنسی نشان دادند. در مردان، نرخ بهبود بسیار خوب و خوب در مقابل عدم بهبودی در مردان مبتلا به اختلال عملکرد جنسی، به ترتیب ۲۶ به ۵ بوده است.

در سال ۱۹۷۴ نیز درمان موفق مشکلات یائسگی در ۱۰۰ زن با سنین بین ۴۰ تا ۶۲ سال گزارش شده است. پس از مصرف خوراکی ۲۰ میلی گرم ژل رویال به مدت ۲ تا ۴ هفته، علائم موجود در اکثر بیماران، از جمله گرگرفتگی بدن، بی خوابی و بدخلقی (تحریک‌پذیری) از بین رفتند و ظرفیت کار بهبود پیدا کرد.

در کتاب “درمان ناباروری: برنامه سلامتی چینی باستان برای باردار شدن و به دنیا آوردن نوزادان سالم” که در سال ۲۰۰۴ توسط آر. لوئیس منتشر شد، این نویسنده ادعا کرده است که ژل رویال، باروری را هم در مردان و هم زنان بهبود بخشیده، که این اتفاق در مردان بوسیله افزایش کیفیت اسپرم آن‌ها و در زنان بوسیله افزایش کیفیت تخمک‌های آن‌ها رخ داده است.

کاربرد درون واژنی مخلوطی از عسل مصری و ژل رویال، با موفقیت در درمان کاهش قدرت حرکت اسپرم در مردان (استنوزوسپرمیا) و همچنین درمان ناباروری زنانه بوسیله ارتقای فعالیت کلاژن مانند بر روی غشاهای جنینی بکار برده شد.

خود ژل رویال حاوی تستوسترون است. تحقیقی با استفاده از مصرف روزانه ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرم ژل رویال به مدت ۳ ماه بر روی مردان نابارور انجام شد. ژل رویال میزان تستوسترون را در این مردان به ترتیب به میزان ۰۱/۲۲، ۸/۱۹ و ۴/۲۰ درصد افزایش داد؛ در حالی که گروه کنترل افزایش غیر چشم گیر ۳۳/۸ درصدی را تجربه کردند. میزان بهینه مصرف برای این منظور، نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.

در سال ۲۰۰۷، تحقیقی در ژاپن انجام شد که نشان داد که ژل رویال دارای میل به تقلید عملکرد استروژن انسان است. شاید این موضوع بتواند به افراد دارای سطوح پایین استروژن کمک نماید. استروژن برای سلامت شکل‌گیری استخوان‌ها و توزیع سالم ژن‌ها ضروری بوده و در سلامت چرخه قاعدگی، نقشی حیاتی ایفا می‌کند. این تحقیق همچنین پتانسیل این ماده جهت افزایش اندازه سلول‌های رحمی در موش‌های مورد آزمایش را نشان داد.

مطالعات دیگری نیز بخصوص بر روی موش‌ها، خرگوش‌ها و گوسفندهای آزمایشگاهی انجام شده‌اند که افزایش در ظرفیت تولید مثل آن‌ها را نشان می‌دهند.

این مطالعات زیاد با نتایج بسیار خوب خود نشان می‌دهند که ژل رویال دارای اثرات استروژنی و اثبات شده در افزایش باروری جانوران است، که می‌تواند ما را به این نتیجه‌گیری سوق دهد که میتوان گفت درمان ناباروری با ژل رویال امکان پذیر است و نتایج خوبی به دنبال خواهد داشت.

دیگر خواص درمانی ژل رویال

   🔴افزایش میل جنسی

 🔴تضمین سلامت تخمک و اسپرم

 🔴تنظیم سطوح هورمون

   🔴مراقبت از کبد

 🔴به تعویق انداختن روند کهولت سن

 🔴تقویت سیستم ایمنی

 🔴بهبود ناباروری ناشی از شیمی درمانی

 

پیشنهاد ما : زگیل تناسلی – همه چیز درباره ی زگیل + درمان های گیاهی

سخن آخر : 

ژل رویال حاوی مواد مغذی بسیاری مانند آمینواسیدها (ماده ی سازنده ی پروتئین ها)، ویتامین های B5 وB6 (پیریدوکسین)، اسید فولیک، مقادیر کمی از ویتامین c، اسیدهای چرب، آنزیم ها و مواد معدنی مانند آهن، پتاسیم، کلسیم و سیلیسیوم است؛ که همه ی این مواد مغذی در کنار یکدیگر به حفظ سلول های بدن از جمله اسپرم ها کمک می کنند و بدین طریق نقش موثری را در باروری مردان ایفا می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *