گیاهان دارویی

داروی شیمیایی برای کبد چرب گرید 2

داروی شیمیایی برای کبد چرب گرید 2

 

داروی شیمیایی

 

در این مقاله می خواهیم شما را با درمان کبد چرب به وسیله داروهای شیمیایی اشنا کنیم لطما با ما همراه باشید 

نکته جالبی که در مورد این بیماری وجود دارد این است که در حال حاضر درمان به خصوصی برای این بیماری وجود ندارد اما خوشبختانه می توان با رعایت بعضی از اصول و خصوصا تغییر در سبک زندگی می توان از بروز آن پیشگیری کرد و یا در صورت ابتلا آن را کنترل کرده و آرام آرام آن را درمان نمود و سطح چربی در کبد را به حالت نرمال خود بازگرداند.

از آنجایی که این بیماری رابطه خاصی با بیماری های مثل چربی خون، دیابت یا کلسترول دارد و این بیماری ها با کبد چرب تقریبا یک رابطه دو طرفه دارند لذا برای درمان این بیماری می باید سایر بیماری ها چون دیابت یا چربی خون بالا بطور همزمان با این بیماری مورد درمان قرار گیرد. توجه داشته باشید برای کنترل و سپس درمان کبد چرب حتما می باید قند خون خود را همواره در نظر داشته و آن را در کنترل خود داشته باشید.

می توان گفت برای درمان کبد چرب باید علاوه بر پاکسازی کبد از چربی اضافه، عادت های غذایی خودتان را تغییر دهید و همین طور سعی در تغییر سبک زندگی آینده خود داشته باشید. تنها در این صورت است که می توانید به درمان قطعی این بیماری برسید.

شما می باید با رعایت یک رژیم غذایی کاملا سالم و داشتن سبد غذایی سرشار از مواد مفید برای بدن، سطح کلسترول و همین طور قند خون خود را کاملا مدیریت کرده و در کنترل خود در آورید، با استفاده از داروهای گیاهی یا شیمیایی اقدام به پاکسازی کبد خود از چربی های اضافه کنید و در نهایت با کاهش وزن و کنترل وزن خود ، قطع مصرف الکل و سیگار و سایر قرص ها و مخدرهای مجاز و غیر مجاز ، و همین طور اضافه نمودن ورزش و فعالیت بدنی به برنامه روزمره خود ، تغییرات اساسی در روش و سبک زندگی خود بوجود آورید. تنها با رعایت این اصول است که شما به درمان قطعی کبد چرب خواهید رسید.

راه های درمان کبد چرب گرید 2 و علائم آن

 

داروهای شیمیایی

 

وقتی صحبت از کبد چرب گرید 2 می شود اولین سوالی که به ذهن شما خطور میکند چیست؟ این که آیا کبد چرب گرید 2 قابل درمان است؟ در پاسخ می توانیم بگوییم بله، راه هایی برای درمان کبد چرب گرید 2 وجود دارد که در این مطلب به آنها اشاره خواهیم نمود.

حال باید بدانیم اصلا کبد چرب گرید 2 چیست، چگونه علایمی دارد و درمان کبد چرب گرید 2 به چه صورت است. کبد را می توانیم یکی از مهمترین اعضای بدن انسان به شمار آوریم که بیماری های آن در چهار گرید دسته بندی میشود و لازم است بدانید درمان کبد چرب برای هرکدام از این دسته ها روش خاص خود را دارد. وظیفه ی کبد معمولا سم زدایی از خون می باشد. اولین محلی که خون پس از عبور از مسیر گوارش وارد آن می شود کبد است. کبد نیز همچون دیگر اعضای بدن دچار بیماری و مشکل می شود. آن هم به دلیل نداشتن رژیم غذایی مناسب و همچنین برنامه ی غذایی نامناسب است. یکی از شایع ترین بیماری هایی که کبد بدان مبتلا می شود، بیماری کبد چرب گرید 2 است.

حال به برخی از علائم این بیماری خواهیم پرداخت. ما دو نوع بیماری کبد چرب داریم:

  • کبد چرب الکلی
  •  کبد چرب غیر الکلی.

همانطور که از اسم این بیماری مشخص است، کبد چرب الکلی به استفاده ی زیاد از الکل باز می گردد و این مشکل را به وجود می آورد. تنها روش درمان کبد چرب گرید 2 الکلی، قطع الکل است.

اما کبد چرب غیر الکلی علت های دیگری دارد. در این نوع بیماری میزان چربی موجود در کبد با وضعیت چربی موجود در خون ارتباط مستقیم دارد. معمولا از هر پنج نفر یک مورد به این بیماری مبتلا می شوند. ما در کشور عزیزمان متاسفانه بیش از چهل درصد مبتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی داریم. درمان کبد چرب گرید 2 در این مورد تغییر رژیم غذایی است.

 

پیشنهاد ما : بهترین داروی گیاهی برای کبد چرب

 

علائم و روش درمان کبد چرب گرید دو

از جمله علائم بیماری کبد چرب گروید 2 خستگی و بی حالی است. در برخی موارد علاوه براین دو مورد با کاهش وزن و بی اشتهایی، حالت تهوع، رد شدن چشمها و پوست، درد در مرکز شکم یا در سمت راست بالای شکم، خارش، سردرگمی ذهنی، و ورم پاها و شکم نیز مواجه می شویم. زمانی که چربی بیش از حد در کبد جمع شود باعث ایجاد التهاب در کبد شده و این التهاب منجر به بروز هپاتیت در بدن می شود.

در کبد چرب گرید 2 چربی ها معمولا به صورت تری گلیسیرید در بدن ذخیره می شوند. این چربی ها منجر به جابه جایی محتویات سلولی در بدن شده و آنها را از کار می اندازند. علائمی که کبد چرب گرید دو دارد نسبت به کبد چرب گرید 1 بیشتر و با سرعت بالاتری ظاهر می شوند. به همین دلیل نیز این بیماری از خطرات جدی تری برخوردار بوده و لازم است برای درمان چربی کبد گرید 2 حتما به پزشک مراجعه کنید.

کبد چرب می تواند به علت های مختلفی در بدن ایجاد شود.

از جمله این علت ها می توانیم به استفاده از:

  • مشروبات الکلی،
  • دیابت، چاقی
  • سندرم متابولیک
  • برخی داروهای خاص که باعث کبد چرب می شوند
  •  و اختلالات ژنتیکی به دلیل داشتن چربی خون بالا.

رادیکال های آزاد موجود در بدن می توانند به میزان بسیار بالایی به کبد آسیب برسانند. البته استثنایی نیز وجود دارد. آن هم در افرادی است که مبتلا به بیماری کبد چرب گرید 2 هستند. در این افراد رادیکال های آزاد کاهش می یابند، اما در دیگر افراد مبتلا به بیماری کبد چرب این آسیب ها ادامه خواهد داشت. یکی از دلایلی که این رادیکال های آزاد به بدن اضافه می شوند، مصرف الکل است. حتی برخی از غذاهایی که دارای چربی اشباع شده نیز هستند این رادیکال های آزاد را به وجود می آورند.

اگر شما هم کسی هستید که به این بیماری کبد چرب گرید دو مبتلا شده اید باید تلاش کنید تا هرچه سریع تر عادات روزانه ی خود را تغییر دهید. باید پیش از این که این بیماری در شما پیشرفت کند به فکر درمان کبد چرب گرید2 باشید. اولین نکته ای که باید به آن توجه نمایید پرهیز از مصرف الکل است. زیرا الکل باعث می شود کبد چرب گرید 2 رو به افزایش بگذارد.

درمان و پیشگیری کبد چرب در طب سنتی

داروهای شیمیایی

 

در طب نوین، درمانی که بتوان گفت بصورت اختصاصی به بیماران دارای کبد چرب داده می شود وجود ندارد و نظرات در این مورد کاملا متفاوت است. بطور کلی می توان گفت اکثر پزشکان در طب جدید، در ابتدا سعی در کنترل بیماری های زمینه ای دیگر شما می کنند. به همراه کنترل این بیماری ها، دارو درمانی آغاز شده و همین طور رژیم غذایی خاصی از سوی پزشک به شما داده می شود.
در واقع پزشکان اعتقاد دارند برای بهبود و یا درمان کبد چرب، اول باید مشکلاتی که زمینه ساز این بیماری می شوند همچون مشکل اضافه وزن و چاقی، بالا بودن چربی خون، دیابت و یا داروهای ایجاد کننده این بیماری، کنترل و درمان شوند تا شما به درمان قطعی در مورد چربی کبد برسید.
از نظر پزشکی نوین، کبد چرب گرید ۱ و کبد چرب گرید ۲ ، نیازی به دارو درمانی ندارند اما برای کبد چرب گرید ۳ می باید از دارو درمانی نیز استفاده کرد. این داروها شامل داروهای مختلفی مثل متفورمین بوده که برای درمان چرب شدن کبد مورد استفاده قرار می گیرند که البته هیچگاه تاثیر قطعی آن ها مورد اثبات قرار نگرفته است. البته در بعضی موارد از مکمل های ویتامینی خصوصا ویتامین های محلول در چربی برای رفع این بیماری استفاده می گردد.
برخی اوقات به دلیل شدت این بیماری در فرد، پزشک حتما از دارو استفاده می کند اما فقط دارو برای کنترل این بیماری کارساز نیست. در کنار این موارد همانند سایر روش ها، رژیم غذایی خاصی که توضیح آن بطور کامل در زیر آمده است به شما داده می شود و شما می باید بصورت کاملا آگاهانه و با هشیاری تمام به انتخاب مواد غذایی بپردازید که قصد دارید هر روز مصرف کنید، از طرف دیگر شما باید وزن خود را کم کرده و همین طور در شیوه و روش زندگی خود تغییرات اساسی بوجود آورید چرا که بدون رعایت این موارد به هیچ عنوان چربی کبد شما از بین نخواهد رفت.

پزشکان طب سنتی برای درمان کبد چرب از خواص بعضی گیاهان دارویی استفاده کرده و بیماری چربی کبد را کنترل و درمان می کنند. در بسیاری از موارد در حالت های حاد، از عصاره چندین گیاه دارویی و ترکیبات آن ها برای اثر بیشتر و بهتر استفاده می گردد. در واقع با ترکیب گیاهان دارویی و گرفتن عصاره آن ها، می توان به نوعی گفت داروهای گیاهی ای بدست می آید که به راحتی باعث درمان شما خواهند شد.
نکته دیگر اینکه استفاده از این گیاهان در برنامه غذایی روزمره نیز می تواند شما را در پیشگیری کبد چرب کمک کرده و از بروز این بیماری در شما جلوگیری کند.

اصولا برای تهیه این عصاره ها از ترکیبات گیاهان دارویی از عملیات تقطیر استفاده می شود که در بعضی از موارد حتی لازم است عمل تقطیر دو بار انجام شود (که به آن دو آتشه گفته می شود). به همین دلیل است که این داروها به دلیل سختی تهیه آن ها و همین طور تعداد مواد ترکیب دهنده در آن ها ممکن است در بعضی موارد گران تر از داروهای شیمیایی باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *