پزشکی مدرن

درمان خانگی زگیل تناسلی

درمان خانگی

درمان خانگی زگیل تناسلی

 

درمان خانگی

 

تا کنون به درمان خانگی زگیل تناسلی فکر کرده‌اید؟ اگر این ضایعه های رقت انگیز و آزاردهنده در ناحیه تناسلی اذیت تان می کنند در این مقاله با ما همراه باشید تا چند درمان زگیل تناسلی به ویژه چند درمان گیاهی زگیل تناسلی را یاد بگیرید که به طور طبیعی و گیاهی در خانه انجام شدنی است.

برای درمان خانگی زگیل تناسلی برخی روش های درمان خانگی وجود دارد که اثربخشی و قدرت درمانی آنها به اثبات رسیده است. روش های درمان خانگی مبتنی بر اصول طب سنتی و برآمده از دل طبیعت هستند و بسیاری از اطباء طی سالیان متمادی از این روش ها برای درمان بسیاری از امراض استفاده کرده اند و در بسیاری از موارد هم به پاسخ مورد نظر خود رسیده اند.

از آنجایی که انجام این روش ها به راحتی در منزل امکان پذیر است و هیچ گونه عارضه و خطری برای فرد به دنبال ندارد بسیاری از افراد تمایل دارند که در زمان آغاز درمان بیماری خود به عنوان اولین خطر درمانی از روش های خانگی استفاده نمایند.

 

زگیل تناسلی یکی از بیماری های جنسی شایع در بین مردان و زنان است. برخی از پزشکان طب سنتی پیشنهاد می دهند که برای درمان خانگی زگیل تناسلی در مردان و زنان از سرکه، روغن درخت چای و سایر درمان های خانگی زگیل تناسلی استفاده شود.
در اکثر موارد زگیل تناسلی ناشی از ویروسی پاپیلومای انسانی یا HPV است. بیش از 120 سویه HPV وجود دارد، اما انواع 6 و 11 سویه هایی هستند که باعث زگیل تناسلی می شوند.

ممکن است لازم باشد که برای درمان زگیل تناسلی به پزشک متخصص زگیل تناسلی خود مراجعه کنید. همچنین ممکن است شما بخواهید زگیل های تناسلی خود را در خانه درمان کنید

فرق جوش با تبخال تناسلی

جوش یک واژه ی کلی است که می تواند علل زیادی داشته باشد. جوش ممکن است بدلیل گزش حشرات، آلرژی و حساسیت، عفونت ریشه ی مو بدنبال اصلاح موها با تیغ یا مواد موبر که به آن فولیکولیت می گویند، و دیگر عفونت های باکتریال یا ویروسی بوجود آید. جوش ها قرمز رنگ بوده و در برخی موارد ممکن است سر آن سفید باشد. مدت زمانی که جوش بر روی پوست باقی می ماند نیز به عامل بوجود آورنده ی آن بستگی دارد و از یک روز تا چند ماه متفاوت است. تبخال تناسلی نیز در واقع نوعی جوش به حساب می آید که در اثر ابتلا به ویروس HSV بوجود می آید. جوش های تبخال تناسلی آبدار و اصطلاحا تاولی بوده و بعد از دو تا سه روز تاول ها ترکیده و زخمی می شود و معمولا با خارش و سوزش همراه هست

 درمان خانگی زگیل تناسلی مردان با چای سبز

 

درمان خانگی

 

چای سبز در برابر زگیل های تناسلی موثر است. چای سبز در یک پماد به نام sinecatechins Veregen وجود دارد که به صورت تجویزی در دسترس است. همچنین می توانید عصاره ى چای سبز را خریداری کنید و یک یا دو قطره به روغن نارگیل اضافه کنید و بر روى زگیل ها اعمال کنید.

درمان گیاهی زگیل تناسلی مردان با سرکه سیب سرخ

 

درمان خانگی

این سرکه مشابه داروهای تجویزی، که برای کشتن ویروس استفاده میشود، است. شما می توانید پنبه را به سرکه سیب آغشته کنید و آن را به زگیل ها بمالید. که از مواد تشکیل دهنده اسیدی برای کشتن ویروس استفاده می کنند.

 

پیشنهاد ما : زگیل تناسلی – همه چیز درباره ی زگیل + درمان های گیاهی

 

درمان زگیل تناسلی با سیر

شواهدی وجود دارد که استفاده از عصاره ى سیر بر روى زگیل ها می تواند به ناپدید شدن آن ها کمک کند. برای درمان زگیل تناسلی مردان و زنان می توانید عصاره ى سیر را خریداری کنید و به طور مستقیم بر روى زگیل ها اعمال کنید. همچنین می توانید از یک سرى گاز استریل آغشته به سیر و روغن را استفاده کنید.

 روغن درخت چای برای زگیل تناسلی

 

درمان خانگی

 

روغن درخت چای یک روغن اساسی است که در برابر قارچ و سایر ارگانیسم ها، از جمله شپش سر، سودمند است. روغن درخت چای هم چنین ممکن است به عنوان یک درمان خانگی زگیل تناسلی مفید باشد. شما میتوانید یک قطره روغن درخت چای رقیق را مستقیما بر روی زگیل تناسلی اعمال کنید. مخلوط یک قطره روغن درخت چای با یک قطره روغن حامل مانند روغن نارگیل میتواند محلول را رقیق کند.

بعضی از افراد ممکن است به روغن درخت چای حساسیت داشته باشند، بنابراین مقدار کمی از آن را روی دستتان آزمایش کنید. اگر بعد از 24 ساعت هیچ واکنشی وجود نداشته باشد، مى توانید از آن استفاده کنید.

روغن درخت چای می تواند آزاردهنده باشد و باعث ایجاد سوزش یا التهاب شود که باعث کاهش اندازه ى زگیل می شود. بهتر است چند بار برای چند هفته از آن استفاده کنید. اگر مصرف آن بیش از حد آزاردهنده است، مصرف آن را متوقف کنید.

 

 درمان خانگی زگیل تناسلی با سبزیجات

 

درمان خانگی

 

سبزیجات از جهات مختلفى برای شما مفید هستند، سبزیجاتى مانند:

✔ کلم
✔ کلم بروکلی
✔ جوانه های بروکسل
✔ کاهو
✔ گل کلم

این سبزیجات حاوى ایندول ٣ کربینول هستند، که می توانند در درمان خانگی زگیل تناسلی مفید باشند و زگیل ها را ناپدید کنند. توصیه می کنیم روزانه 4 تا 5 بار سبزیجات بخورید.

فولات و ویتامین B-12

بین کمبود فولات و ویتامین B12 و افزایش خطر ابتلا به HPV ارتباطى وجود دارد. مصرف مولتی ویتامین یا مکمل های فولات و B-12 ممکن است به بدن شما کمک کند تا از عفونت HPV جلوگیری کند و زگیل را ناپدید کند.

 رژیم غذایی و شیوه زندگی سالم

داشتن زگیل های تناسلی فشار زیادی روی بدن شما ایجاد می کند. برای بدن شما دشوار است که با سایر مشکلات بهداشتی، همراه با زگیل ها مقابله کند. برای کمک به بهبود سریعتر بدنتان، باید هر گونه عوامل استرس زائی مانند سیگار کشیدن یا غذاهاى ناسالم را دور بریزید.

ریشه‌ی شیرین‌بیان

ریشه‌ی شیرین‌بیان را له کنید و سپس آن را روی زگیل استعمال کنید. می‌توانید این ماده را به طور مستقیم روی زگیل بمالید یا آن را در منطقه‌ی آلوده پخش کنید. این کار را سه بار در هفته انجام دهید

فندق افسونگر

فندق افسونگر یک گیاه دارویی عالی است که به حذف زگیل تناسلی کمک می‌کند. خیلی ساده این گیاه دارویی را رقیق کنید و آن را روی زگیل‌های‌تان بمالید، و بعد از پانزده دقیقه آن را بشویید. این روش درمان خانگی زگیل تناسلی را دو بار در روز، و دست کم به مدت سه هفته انجام دهید.

* توجه داشته باشید که بعد از شستشوی ناحیه‌ی تناسلی حتما آن را خشک کنید.

 عصاره‌ی برگ زیتون

چند برگ خشک زیتون را بردارید و آنها را ده دقیقه در آب بجوشانید. سپس ترکیب را صاف کنید و مایع حاصل را سه تا چهار بار در روز بنوشید.

* توجه:
– مادران باردار و شیرده نباید از این روش درمانی استفاده کنند.

 برگ انجیر

برگ انجیر برای درمان زگیل تناسلی بسیار مفید است. یک برگ انجیر بردارید و آن را له کنید تا شیره‌اش خارج شود. شیره‌ی برگ انجیر را روی زگیل‌های تناسلی بمالید. این روش درمانی را ۳ تا ۴ بار در روز را تکرار کنید.

 شیره‌ی گیاه دارویی استبرق

گیاه استبرق را بردارید و آن را له کنید تا شیره‌اش خارج شود. شیره‌ی به‌دست آمده را ۲ تا ۳ بار در روز روی زگیل‌های تناسلی استعمال کنید.

روغن گیاه نوش را بردارید و آن را روی زگیل‌ها سه بار در روز بمالید. فرآیند بهبودی با استفاده از این گیاه آهسته است، اما قطعا کمک‌تان می‌کند به نتایج مورد نظرتان برسید. ممکن است ۳ تا ۴ هفته طول بکشد تا این روغن زگیل‌ها را از بین ببرد. برای رسیدن به نتایج بهتر می‌توانید آن را با روغن زیتون ترکیب کنید.

 

پیشنهاد ما : انتقال زگیل تناسلی از طریق دست

 

قاصدک

گیاه دارویی قاصدک را بردارید و آن را له کنید تا شیره‌اش بیرون بیاید. این شیره را ۲ تا ۳ بار در روز و به مدت دست کم سه هفته روی زگیل‌های تناسلی استعمال کنید.

بایدها:

غذاهایی که در رژیم غذایی شما قرار می گیرند عبارتند از:

غذاهای غنی از آنتی اکسیدان مانند زغال اخته، گیلاس، گوجه فرنگی و فلفل
✅ سبزیجات با برگ سبز تیره مانند اسفناج و کلم بروکلی
✅ غلات کامل
✅ آجیل
✅ حبوبات
✅ گوشت کم چربی

این غذاها می توانند به تقویت سیستم ایمنی بدن و همچنین کاهش HPV کمک کنند.

غذاهایی که باید از خوردن آنها اجتناب کنید عبارتند از:

✔ هر گونه آلرژن های غذایی ممکن مانند لبنیات، سویا، ذرت و مکمل های غذایی
✔ غذاهای تصفیه شده مانند نان سفید و ماکارونی
✔ گوشت قرمز
✔ غذاهای فرآوری شده با چربی ترانس
✔ کافئین و دیگر محرک ها

 پوست موز

قسمت داخلی یک تکه پوست موز را روی زگیل تناسلی قرار دهید و آن را با یک نوار بپوشانید. اجازه بدهید شب تا صبح بماند و صبح آن را بردارید. این روش درمان خانگی زگیل تناسلی را به طور روزانه و به مدت دو تا سه هفته یا تا زمانی که زگیل‌های‌تان تغییر رنگ می‌دهند و از بین می‌روند، تکرار کنید.

 سیب‌زمینی

سیب‌زمینی را به صورت برش‌های ضخیم خرد کنید و دو تا سه بار در روز به آرامی آن را بر روی زگیل‌های‌تان بمالید. این روش درمان خانگی زگیل تناسلی را دست کم دو هفته انجام بدهید تا متوجه تاثیر آن بشوید.

 نمک اپسوم

وان حمام را با آب گرم پر کنید و نمک اپسوم را به آن اضافه کنید. به مدت سی دقیقه در داخل این آب غوطه‌ور شوید و سپس ناحیه‌ی تناسلی را خشک کنید. این روش درمان زگیل تناسلی را سه بار در هفته انجام دهید.

الکل

فقط مقدار کمی الکل بردارید و دو بار در روز آن را روی زگیل بمالید. این روش درمانی به آرامی تاثیر خود را می‌گذارد و ممکن است بیش از یک ماه طول بکشد تا شاهد نتایج آن باشید.

برق ناخن

برق ناخن را بر روی زگیل استعمال کنید و اجازه بدهید تمام روز بماند. این روش درمانی را هر روز قبل از این‌که به رختخواب بروید تکرار کنید. از این دارو تا زمانی که زگیل‌ها ناپدید می‌شوند، استفاده کنید.

 جوش شیرین

یک قاشق غذاخوری جوش شیرین بردارید و آن را با روغن کرچک مخلوط کنید. خمیر حاصل را روی زگیل‌های تناسلی استعمال کنید. این روش درمانی را دو بار در روز و به مدت سه هفته انجام دهید.

زردچوبه

زرد چوبه یک ادویه شگفت انگیز است که توانایی هایی درمان گر دارد. این توانایی ها در متون مختلفی از علم آیورودا ستایش شده اند. علم آیورودا مانند یک طب جایگزین در هندوستان است. زرد چوبه یک ماده ضد عفونی کننده طبیعی است که به درمان زخم های شدید و التیام زگیل های تناسلی ناشی از ویروس HPV کمک می کند.

این ماده، به عنوان یکی از گزینه های درمان این توانایی را دارد تا پیشرفت عفونت را کنترل کرده و آن را با موفقیت مهار کند. همچنین، زرد چوبه در کاهش خارش مفید بوده و آسیب ندیدن بافت ها را تضمین می کند. کورکومین موجود در زرد چوبه دارای اثری درمانی بوده و فرایند بهبودی را تسریع می کند. زرد چوبه یک درمان خانگی بسیار ایمن برای ویروس HPV است.

پیاز

پیاز یک ماده ضد میکروبی عالی است که به کاهش انتشار ویروس ایجاد کننده زگیل تناسلی کمک می کند. علاوه بر این، سبب بهبود جریان خون و تسریع فرایند درمان می شود.

جهت درمان خانگی زگیل تناسلی، باید پیاز را به همراه نمک استفاده کرد تا بهترین نتایج بدست آیند. 2 پیاز را برش داده و یک قاشق چای خوری نمک بر روی آن ها بپاشید. روی آن را پوشانده و بگذارید یک شب در همان حالت بماند. صبح روز بعد، پیاز ها را در یک صافی ریخته و با یک قاشق بر روی آن ها فشار دهید تا عصاره آن ها خارج شود. این عصاره را بر روی زگیل های تناسلی اعمال کنید. اجازه دهید تا به مدت یک ساعت به این حالت باقی بماند سپس آن قسمت را با آب گرم شسته و به صورت ضربه ای (نه مالشی) خشک کنید.

✅ این کار را دو یا سه بار در روز انجام دهید تا زگیل های تناسلی از بین روند.

 آناناس:

آناناس به دلیل داشتن آنزیم مفیدی به نام بروملین معروف است. این آنزیم مدت های زیادی است که در بالین برای تعدادی از مشکلات التهابی پوست مانند آکنه، پسوریازیس و اگزما استفاده می شود. این عصاره زگیل های تناسلی را خشک و ترد کرده و در نهایت از بین می برد. همچنین، عصاره آناناس سرشار از منگنز است که در جلوگیری از جای زخم هایی کاربرد دارد که پس از برداشت زگیل های تناسلی به روش جراحی ایجاد می شوند.

چندین برش آناناس تازه (نه به صورت کنسروی) تهیه کرده و با فشار دادن عصاره آن ها را خارج کنید. یک گلوله پنبه ای را به آن عصاره آغشته کنید. گلوله پنبه را از قسمت نمناک بر روی زگیل ها قرار دهید. اجازه دهید تا به مدت 10 دقیقه به همین حالت بماند. در صورت نیاز، جهت ثابت نگه داشتن پنبه به آن چسب نواری بزنید. هنگامی که 10 دقیقه به پایان رسید، پنبه را برداشته و عصاره را از روی پوست بشویید.

نارون کوهی

استفاده از نارون کوهی جهت از بین بردن زگیل های تناسلی شیوه محبوب دیگری برای درمان زگیل های تناسلی می باشد. نارون کوهی به اندازه یک روش درمانی زگیل تناسلی موثر است. این فندق، یک ماده کوچک کننده بوده که می تواند سبب کوچک شدن زگیل و از بین رفتن آن پس از استعمالی طولانی باشد.

زگیل هایی که به خوبی رشد کرده اند می توانند عروق خونی خود را داشته باشند. استفاده از این ماده برای درمان زگیل های تناسلی تاثیری مانند یک گیاه دارویی بر روی کوچک کردن عروق خونی دارد. این کار به طرز موثری سبب کاهش اکسیژن زگیل شده و مرگ آن را رقم می زند.

تنها کاری که باید انجام داد تهیه تقطیر نارون کوهی، اعمال آن بر روی زگیل ها و شستن آن پس از 15 دقیقه می باشد. این کار را باید دو بار در هفته و حداقل به مدت 3 هفته انجام داد

 

پیشنهاد ما : عکس واضح از زگیل تناسلی زنان

سخن پایانی : 

بسیاری از افراد برای رهایی از زگیل‌های موجود در سطح بدن خود به درمان‌های دارویی یا پزشکی متوسل می‌شوند در حالی که می‌توانند به راحتی در خانه با روشی طبیعی و بدون صرف هزینه گزافی آن‌ها را از بین ببرند. بنابر برخی تحقیقات و آزمایش‌های انجام شده، سرکه سیب می‌تواند قطعی‌‌ترین درمان خانگی و طبیعی برای برطرف کردن زگیل‌ها باشد.
برای این کار کافی است صابونی نرم و آب را به کمک پنبه‌ای به آرامی اطراف ناحیه زگیل بزنید تا تمیز شود. اگر می‌توانید بهتر است به مدت 10 دقیقه ناحیه‌ای که زگیل زده است را در محلولی از آب ولرم و صابون بگذارید. سپس آن ناحیه را به کمک حوله‌ای تمیز خشک کنید. بعد از آن، پنبه‌ای را به سرکه سیب آغشته کنید و بر روی زگیل بگذارید، روی آن باند ببندید و تا 15 دقیقه آن را در همان حال بگذارید. سپس پنبه و باندها را بردارید و با کمک آب آن نقطه را بشویید.
به مدت چند روز، روزی 3 مرتبه این کار را تکرار کنید. پس از چند روز مشاهده خواهید کرد که زگیل‌ها تیره رنگ می‌شوند و مانند جای زخم خشک می‌شوند و از بین می‌روند.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه در “درمان خانگی زگیل تناسلی

 1. sheydaaa گفت:

  با سلام یکسال پیش یه خال کوچک سیاه انتهای رانم ،نزدیک واژن به وجود امد،الان یکم اون خال بزرگترشده و رنگ پوست شده،دکترم مراجعه کردم گفتن زگیل نیست یعنی امکانش هست که باشه

  1. سمیرا خداپرست گفت:

   وقتی دردی ندارید و افزایش تعداد زگیل نیست اما برای اطمینان بیشتر دوباره آزمایش بدین

 2. melina گفت:

  من شوهرم زگیل داره دستوپاهاش امکانش هس من ازش زگیل تناسلی گرفته باشم؟ درضمن دور واژنم هم ی زائده هایی هم رنگ بافت بدنه.ازمایش هم دادیم امکانش هست که زگیل تناسلی باشه؟

  1. سمیرا خداپرست گفت:

   انتقال این زگیل بسیار سریع هستش و با تماس پوستی یا استفاده از وسایل شخصی دیگران از طریق اپیلاسیون و بخصوص رابطه جنسی انتقال پیدا میکنه حتما به پزشک زنان مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *