مقالات

ترمیم پرده بکارت – آیا پرده بکارت قابل ترمیم است؟

ترمیم پرده بکارت

شیاف هایمن چیست ؟

به این شیاف در انگلیسی‌ یا plastic membrane می‌‌گویند که پوست پلاستیکی معنا می‌‌دهد یا vaginal suppository که معنای آن شیاف واژن است. بیشترین مشتری‌های این پوست مصنوعی در کشورهای اروپای زنان مهاجر از کشور‌های اسلامی هستند.

اطلاع رسانی برای تمام عموم مردم بخصوص دختر خانم ها با توجه به این که ما در این باره مقاله نوشتیم تنها در جهت اطلاع رسانی بشما بود و این شیاف یا هر دارویی که در این زمینه بفروش می رسند تقلبی هستند 

ترمیم پرده بکارت دختران ممکن است؟

ترمیم پرده بکارت با استفاده از بافت مجاور به همان جایی که پرده بکارت اصلی بوده است را هایمنوپلاستی گویند. هایمنوپلاستی را می توان هر زمان پس ازپارگی پرده بکارت انجام داد.

 امکان ترمیم پرده بکارت در حد صفر است، دلیل آن هم ساختار پرده و عدم تشکیلش از عروق، و مخاطی بودن آن است. در شیوه های رایج پرده بکارت را با جراحی تنگ می کنند تا پس از نزدیکی بعدی خونریزی داشته باشد.

البته پرده های ترمیم شده با مراجعه به پزشک قانونی قابل تشخیص بوده و سایر پزشکان نیز قادر به تشخیص آن هستند. در این روش فرد آسیب دیده به خونریزی اولیه و گول خوردن همسرش دل خوش می کند.

ترمیم پرده بکارت

پیشنهاد ما مطالعه مقاله : کاهش استرس با تنفس – ۵ تکنیک برای درمان استرس شدید

پرده بکارت و عوامل پارگی آن

پرده بکارت یا hymen برگرفته از نام الهه عروسی در فرهنگ یونان باستان است. در زبان فارسی بكارت به مفهوم دوشیزه بودن، دختری و تازگی استفاده می‌شودپرده یک رینگ مخاطی ضخیم یا ظریف گرداگرد دهانه ورودی واژن می‌باشد. این پرده یک غشاء نسبتا نازک و لاستیکی کشش‌دار است. انواع پرده بکارت شامل پرده بکارت حلقوی، مشبک، دندانه دار و… می‌شود که هر کدام اگر در معرض آسیب‌هایی قرار گیرند دچار پارگی خواهند شد. از جمله عوامل مهم در پارگی پرده بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ورزش‌های سنگین از جمله ژیمناستیک اسب سواری وکاراته
 • انجام نزدیکی و مقاربت و دخول الت مردانه
 • عمل خود ارضایی دختران اگر همراه با داخل کردن یک جسم خارجی به درون واژن باشد می‌تواند سبب پارگی پرده می‌شود.
 • عده ای نیز بطور مادر زادی با مشکل عدم وجود پرده مواجه هستند.
 • با احتمال کمتری تصادف نیز می‌تواند سبب پارگی پرده شود.
 • جراحی‌های لگنی وخیم

 

راه‌های ترمیم پرده بکارت

این جراحی به روش‌های لیزری، رادیوسرجریکال تکنیک و یا با چاقوی جراحی صورت می‌گیرد. جدیدترین روش‌هایی که برای ترمیم پرده بکارت صورت می‌گیرد به شرح زیر است:

۱- ترمیم پرده با استفاده از شیاف (داروی معجزه آفرین)

به این شیاف در انگلیسی‌ یا plastic membrane می‌‌گویند که پوست پلاستیکی معنا می‌‌دهد یا vaginal suppository که معنای آن شیاف واژن است. بیشترین مشتری‌های این پوست مصنوعی در کشورهای اروپای زنان مهاجر از کشور‌های اسلامی هستند. کافی است زنانی که اصطلاحا پرده بکارت خود را از دست داده اند، نیم ساعت قبل از رابطه جنسی در شب عروسی، این دارو را به صورت شیاف استعمال کنند تا اثرات معجزه آفرین آن را ببینند. این شیاف در دمای درونی بدن، پوسته ژلاتینی خود را پاره می کند و محتوی آن به صورت مایع قرمز رنگی از واژن خارج می شود.

۲-روش ترميم بكارت alloplant

این روش ترمیم پرده کاملا موقتی است که ۱هفته قبل از ازدواج صورت می‌گیرد

۳- روش ترميم بكارت STID

جدیدترین متد ترمیم بکارت روش STID می‌باشد که روش بخیه سه لایه‌ای لبه‌های بکارت است. (بخیه سه  stratumsسراسر  introitus

ترمیم پرده بکارت – دوختن پرده بکارت

هایمنوپلاستی یا عمل ترمیم بکارت :

ترمیم پرده بکارت با استفاده از بافت مجاور به همان جایی که پرده بکارت اصلی بوده است را هایمنوپلاستی گویند. هایمنوپلاستی را می توان هر زمان پس ازپارگی پرده بکارت انجام داد. به طور معمول عمل ترمیم پرده بکارت یا هایمنوپلاستی می‌توان به صورت سرپایی تحت بی حسی موضعی با برخی از آرام بخش‌ها انجام داد. این روش حدود یک ساعت طول کشیده و بیمار می تواند در روز بعد از عمل جراحی به کار خود برگردد. پرده بکارت در زمانی در حدود شش هفته بهبود می‌یابد.
هایمنوپلاستی باید توسط یک جراح با تجربه و خبره انجام گیرد. ترمیم پرده بکارت یک عمل جراحی ظریف و بسیار شخصی است و می‌بایست با جراح قبل از عمل به‌طور کامل در مورد چگونگی جراحی بحث و صحبت کنید. همچنین باید با جراح احساس راحتی داشته و در مورد دلایل خود، ترس‌ها و امیدهای مربوط به بازسازی پرده بکارت مشورت کنید. برخی از زنان ترکیبی از این نوع جراحی با دیگر عمل جراحی واژن و یا لبیا را همزمان انجام می‌دهند. ترمیم به شکل طبیعی رخ نمی‌دهد. پرده بکارت دارای لایه‌ای است که می‌تواند جابجا شده و به بخشی از قسمتی که پاره شده بخیه بخورد در نتیجه شبیه به یک حلقه کوچک شود و سپس این دو با یکدیگر به ناحیه تحتانی پیوند داده می شود تا مانند پرده بکارت اصلی بنظر آید. سوراخ آن به اندازه کافی کوچک است تا در شب زفاف پاره شده و خونریزی کند. گاهی پوشش لب واژن ممکن است برای ایجاد پرده بکارت جدید مورد استفاده قرار گیرد. این قطعه از پوست شامل شبکه‌ای از رگ‌ها است و با ساخت پرده بکارت نو و بعد از مقاربت به اندازه کافی خونریزی می‌کند. برای عمل ترمیم پرده بکارت، ممکن است بیهوشی موضعی یا عمومی سبک جهت عدم احساس درد تجویز شود.

 

پیشنهاد ما مطالعه مقاله : تاثیر عنبر نسارا برای واژن زنان

 

عوارض عمل ترمیم پرده بکارت

امکان از دست دادن حس در ناحیه عمل و عفونت وجود دارد. عمل ترمیم پرده بکارت در اکثر موارد با استفاده از نخ بخیه نازک و قابل جذب و دوختن غشاء پوستی پرده در قسمت آسیب دیده صورت می‌گیرد و در مواردی برای تقلید خونریزی از کپسول های ژلاتینی حاوی خون مصنوعی استفاده می‌شود و در کل دخول آلت تناسلی مرد با پاره شدن پرده دوخته شده همراه با درد و خونریزی خواهد بود. در مجموع بعد از جراحی ناحیه عمل شده متورم می‌شود و ناراحتی و درد به مرور کاهش خواهد یافت. با توجه به نوع جراحی توصیه می‌شود که فرد به مدت ۳ تا ۶ ماه از رابطه جنسی خودداری کند تا ناحیه مربوط به جراحی به‌طور کامل بهبود یابد.

منبع مقاله

 

ترميم بكارت با گیاهان دارویی

 • انگور فرنگی بخورید.
  انگور فرنگی منبع غنی ویتامین سی است که به تنگ شدن طبیعی واژن کمک خواهد کرد. فقط باید انگور فرنگی را در آب بجوشانید و محلول بدست آمده را در یک ظرف نگاهداری کنید. قبل از دوش گرفتن، مایع را روی واژن خود بریزید، این کار باعث می شود که به سرعت، انعطاف پذیری واژن خود را دست یابید. اما استفاده بیش از حد از این محلول اثراتی منفی در پی دارد.
 • زردچوبه
  زرد چوبه گیاه دارویی دیگری است که باعث تنگ شدن واژن و سفت شدن اندام های تناسلی زنانه می شود. علاوه بر این، زرد چوبه عضلات شما را به سرعت ترمیم می کند. این گیاه دارویی به راحتی در بازار یافت نمی شود و باید اصل آن را پیدا کنید. زرد چوبه، ادویه ای گیاهی است که بر ماهیچه های تناسلی اثر گذاشته و باعث تنگ شدن واژن می شود. علاوه بر این، پرولاپس مثانه و پرولاپس ( افتادگی) رحم را نیز کاهش می دهد.
  پودرهای تقلبی زیادی با عنوان زردچوبه وجود دارد که باید دقت کنید. گونه های خالص زرد چوبه تنها در مناطق بخصوصی از شمال تایلند کشت می شوند.

 

انواع ترمیم پرده بکارت زنان:

 • ✅روش ترميم بكارت alloplant:
  یک روش ترمیم پرده بکارت به طور کاملا موقتی ست که ۱هفته قبل از ازدواج صورت می گیرد.
 • ✅روش ترميم بكارت STID:
  در جدیدترین متد ترمیم پرده بکارت روش   STID می باشد که روش بخیه سه لایه ای لبه های بکارت میباشد. (بخیه سه stratums سراسر introitus).

 

آیا پرده بکارت به حالت طبیعی بازگردانده می شود؟

بله؛ اما ترمیم به شکل طبیعی رخ نمی دهد. پرده بکارت دارای لایه ای است که می تواند جابجا شده و  به بخشی از پرده بکارت پاره شده بخیه بخورد در نتیجه شبیه به یک حلقه کوچک شود و بعد با هم به ناحیه تحتانی پیوند داده می شود تا مانند پرده بکارت اصلی بنظر آید. گاهی پوشش لب واژن ممکن است برای ایجاد پرده بکارت جدید مورد استفاده قرار گیرد.

نکته : متاسفانه بیشتر انسان ها قبل از حادثه پیشگیری نمی کنند و به فکر درمان سریع هستند لطفا قبل از خرید هر محصولی به متخصص مراجعه کنید. چون گیاهان دارویی درمان گر سریع شاید نباشند و با استفاده روزانه مداوم یا برنامه ریزی شده تاثیر آرام و سالم بدون ضرری را برای بدن شما به ارمغان بیاورند.

 

کلام آخر :

بعضی از دختران، پرده بکارت خود را در اثر بعضی فعالیت ها و حوادث از دست می دهند. در این صورت بیشتر این افراد، به فکر ترمیم پرده ی خود می افتند و چه بسا در این راه به علت نداشتن اطلاعات کافی، به دام افرادی بیفتند که با روش های دروغین، به آنها امید داشتن پرده ای سالم را می دهند پس قبل از انجام هر کاری بدون خجالت به دکتر متخصص مراجعه کنید.

5 دیدگاه در “ترمیم پرده بکارت – آیا پرده بکارت قابل ترمیم است؟

 1. mam گفت:

  دو سوال داشتم
  آیا ترمیم بکارت مشکل خاصی ایجاد میکنه؟
  و اینکه عوارض بعد از ترميم بكارت چی هست؟

  1. مهسا گفت:

   عفونت شدید

 2. visitor89008 گفت:

  سلام خسته نباشید ..میخواستم بدونم واقعن امکانش هست که با گیاه دارویی پرده بکارت رو ترمیم کرد

 3. نورا گفت:

  شنیدم با گیاهان دارویی میشه کاری کرد و تو گوگل سرچ کردم ترميم بكارت با گیاهان دارویی
  کسی هست واقعا چیزی بدونه!!!

 4. سارا گفت:

  ترميم بكارت با گیاهان دارویی انجام شدنی هست مگه.
  لطفا کمک کنید اگه کسی میدونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *