گیاهان دارویی

بهترین روغن برای جوانی پوست صورت

جوانی پوست

بهترین روغن برای جوانی پوست صورت

 

سن که بالا می‌رود، پوست هم شروع به تخریب شدن می‌کند و انعطاف پذیری خود را از دست می‌دهد. این فرایند طبیعی موجب بوجود آمدن چروکها می‌شود و خطوط ظریفی روی چهره در اطراف پیشانی، دهان و چشمها ظاهر می‌شوند. اگر چه اسانسهای روغنی ضد چروک نمی‌توانند بطور کامل چروک را از بن ببرند، اما قادر به کاهش ظاهر شدن آنها هستند. همچنین جایگزین طبیعی کرمها و لوسیونها هستند.

 

بهترین روغنهای ضد چروک
روغن لیمو
لیمو بخاطر داشتن ویتامین C و خواص بالقوه سلامتی آن برای سیستم ایمنی به حد کافی مشهور است. البته روغن لیمو در محصولات مراقبت پوستی مختلفی برای کاهش علائم پیری از جمله چروکها استفاده می‌شود. تحقیقات نشان می دهند که روغن لیمو می‌تواند به کاهش آسیب ایجاد شده بوسیله اکسیداسیون کمک کند. روغن لیمو همچنین به پیشگیری از آفتاب سوختگی که می‌تواند منجر به چروک شود کمک می‌کند.

همه اسانسهای روغنی مرکبات از جمله لیمو و گریپ فروت پوست را بیشتر نسبت به آفتاب حساس می‌کنند. بنابراین باید تا چند ساعت قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب از استفاده از اسانسهای روغنی مرکبات خودداری کرد بنابراین آنها را قبل از رفتن به رختخواب استفاده کنید.

روغن صندل

روغن صندل هم یکی از روغنهای ضد چروک مشهور است و تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که صندل ممکن است خواص ضد التهابی داشته باشد. علاوه بر این خواص، صندل ممکن است رطوبت را در پوست حفظ کند. وقتی پوست به حد کافی آبرسانی شود ممکن است پرتر به نظر برسد و ظاهر خطوط و چین و چروک را کاهش می‌دهد.

مریم گلی گیاهی با بوی شیرین مربوط به نوعی ترکیب در این گیاه است که بسیاری از افراد آن را در کمد ادویه جات خود نگهداری می کند. اثرات آنتی اکسیدانی مریم گلی طی تحقیقات نشان داده شده است. یک تحقیق نتیجه گیری کرد که مریم گلی ممکن است به پیشگیری از صدمه به DNA و پروتئینها جلوگیری کند. رادیکالهای آزاد مواد شیمیایی هسند که به پوست آسیب می رسانند.

روغن هسته انار
انار یک میوه عالی با فواید سلامتی متنوع است. از این میوه در اغلب غذاهای سالم و نوشیدنیها به عنوان یک طعم دهنده پر خاصیت استفاده می‌شود. یک تحقیق در سال ۲۰۱۴ نتیجه گیری کرد که روغن انار می‌تواند استرس اکسیداتیو را کاهش دهد که ممکن است به پیشگیری از تشکیل چروکهای جدید کمک کند. به هنگام استفاده از آن برای پوست، انار ممکن است این خواص را هم داشته باشد:

روغن اسطوخودوس
اسطوخودوس عطر آرامبخش و ضد اضطرابی دارد. از این روغن در عطر درمانی و محصولات تجاری حمام استفاده می‌شود. تحقیقات در مورد این ماده و توجه به خواص فوق العاده این گیاه محبوب رو به گسترش است. در یک تحقیق در سال ۲۰۱۳ تیم تحقیقاتی در مورد اثرات آنتی اکسیدانی اسطوخودوس تحقیق کرد. یافته‌ها نشان می‌دهد که روغن اسطوخودوس به حفاظت در برابر استرس اکسیداتیو در مغز کم می‌کند. همین اثرات به کاهش چروک و خطوط ریز به هنگام استفاده روی پوست کمک می‌کند. البته تحقیقات بیشتری باید انجام شود تا اثرات روغن اسطوخودوس در مورد انسانها ثابت شود.

بعضی از افراد نسبت به روغن اسطوخودوس حساسیت دارند. توصیه می‌شود که قبل از استفاده از هر نوع ماده ای روی پوست، یک تست حساسیت روی بازو انجام شود.

روغن دانه هویج
در یک تحقیق در سال ۲۰۱۲ پژوهشگران نشان دادند که دانه هویج مقداری اثرات آنتی اکسیدانی دارد. این آنتی اکسیدانها می‌توانند به پیشگیری از پیری بوسیله متوقف کردن تجزیه سلولهای سالم در پوست کمک می‌کند.

روغن ایلانگ ایلانگ
ایلانگ ایلانگ یک اساس روغنی است که اغلب در صنعت عطر سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این وجود با توجه به تحقیقی در سال ۲۰۱۵ ایلانگ ایلانگ مقداری خواص آنتی اکسیدانی دارد که می‌توانند به بازسازی پوست کمک کنند. به ویژه اینکه مشخص شده که ایلانگ ایلانگ به بازسازی پروتئینهای پوست کمک می‌کند و در عین حال کاهش دهنده تعداد رادیکالهای آزاد است. بسیاری از شرکتهای سازنده محصولات مراقبت پوستی ایلانگ ایلانگ را به محصولات خود اضافه می‌کنند تا از خواص سلامتی بالقوه آن بهره گیرند.

روغن رزماری
رزماری گیاهی ست که بخاطر بوی خاصش و همچنین خواص آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی خود شناخته شده است. آنتی اکسیدانهای رزماری ممکن است به پیشگیری از چروکها بوسیله توقف رادیکالهای آزاد نسبت به از بین بردن انعطاف پذیری پوست، کمک کند. یک تحقیق در سال ۲۰۱۴ نشان داد که به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن اندازه ۱۰ میلی گرم از رادیکالهای آزاد با این روغن کاهش داده می‌شود.

روغن کندر
روغن کندر یکی از روغنهای ضد چروک است که اخیرا مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. یک تحقیق در سال۲۰۱۴ نشان داد که کندر خواص کاهش دهنده جای زخم و ترک پوستی را دارد. این ماده ممکن است همان اثرات را در مورد چروکها و خطوط ریز هم داشته باشد. به علاوه روغن کندر ممکن است به موارد زیر هم کمک کند:

روغن گل سرخ (رز)
تحقیقات نشان می‌دهد که روغن گل سرخ خواص آنتی اکسیدانی ضد باکتری و ضد التهابی دارد. کاهش دهنده التهاب است که می‌تواند به کاهش پف و قرمزی پوست کمک کند. روغن رز بخصوص برای جوانسازی سلولی پوست مفید است که می‌توان ظاهر پوست را جوانتر نگه دارد.

اسانس روغنی شمعدانی
این روغن یکی از روغنهای ضد چروک خوشبو است که خواص مرطوب کننده دارد و جریان خون پوست را تقویت می کند تا به میزان شگفت انگیزی تولید سلولهای جوان پوست را افزایش دهد. این روغن با بسیاری از مشکلات افزایش سن از جمله نازک شدن پوست و ظاهر خسته آن کمک می‌کند.

روغن نرولی
این روغن ترکیبات مفید فراوان و مقدار زیادی آنتی اکسیدان دارد. این روغن نه تنها سلامت کلی پوست را تقویت می‌کند بلکه دارای ویتامین C نیز هست. روغن نرولی تولید کلاژن در پوست را تقویت می‌کند تا تشکیل چروکها را کاهش دهد.

روغن گل بی مرگ
این روغن حاوی آنتی اکسیدانهای بسیار از جمله لیمونن، آلفا پینن، لینالول و میرسن است. از این رو، این روغن به کاهش استرس پوست برای پیشگیری از مرگ و تجزیه سلولهای سالم پوست و کلاژن کمک می‌کند. شما می‌توانید رشد دوباره سلولهای پوست را با استفاده از این روغن تسریع کنید.

روغن آووکادو
این روغن یکی از مشهورترین و بهترین روغنهای ضد چروک برای مرطوب کردن نواحی اطراف چشم عالی است. این روغن سرشار از اسیدهای چرب و ویتامین E است. از این رو برای ترمیم صدمه آفتاب سوختگی و پیشگیری از علائم پیری همچون چروکها ایده آل است.

روش استفاده از روغنهای ضد چروک
نباید از اسانسهای روغنی بدون رقیق کردن آنها با یک روغن حامل استفاده کرد. روغنهای حامل متداول عبارتند از:

روغن زیتون
روغن هسته انگور
روغن نارگیل
روغن بادام
روغن آووکادو
باید روغنها را در یک بطری یا کاسه مخلوط کرد. برای استفاده روی صورت بنیاد ملی آروماتراپی توصیه‌های زیر را دارد:

برای پوست حساس: ۳ تا ۶ قطره اسانس روغنی در هر اونس روغن حامل.
برای پوست معمولی: ۶ تا ۱۵ قطره اسانس روغنی در هر اونس روغن حامل (هر اونس معادل ۲۹ میلی لیتر است).
باید قبل از استفاده مقدار کمی از آن را روی پوست بازو استفاده کرد و به مدت ۲۴ ساعت صبر قبل از استفاده از آن روی صورت صبر کرد. اگر هر نوع حساسیتی بعد از ۲۴ ظاهر شد ممکن است نسبت به این روغن حساسیت داشته باشید و نباید از آن استفاده کنید.

اگر هیچ حساسیتی بوجود نیامد می‌توانید از ترکیب اسانس روغنی بطور مستقیم روی صورت یک یا دو بار در روز استفاده کنید.

خطرات اسانسهای روغنی
استفاده از اسانسهای روغنی خالص خطراتی را به همراه دارد که مربوط به واکنشهای آلرژیک منجر به خارش یا سوزش است. علائم دیگر واکنش آلرژیک شامل موارد زیر است:

آبریزش بینی
کهیر
قرمزی یا تورم
تاول
دانه‌های قرمز
خارش
عطسه
در بعضی موارد واکنش آلرژیک می‌تواند شدید باشد و موجب آنافیلاکسی شود. اگر کسی علائم شدیدی را تجربه می‌کند یا مشکلات تنفسی دارد باید فورا به دنبال مراقبتهای پزشکی باشد. هرگز اسانسهای روغنی را نبلعید چون سمی هستند. لازم است توجه داشته باشید که سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اسانسهای روغنی را مورد بررسی قرار نمی‌دهد بنابراین بهترین کار این است که آنها را از یک منبع معتبر خریداری کنید.

اگر چه اسانسهای روغنی ضد چروک ممکن است به شما برای کاهش آنها کمک کنند اما هیچ تضمینی وجود ندارد که کاملا ظاهر چروکها یا سایر علائم پیری را کاهش می‌دهند

بهترین روغن برای ماساژ صورت :

روش ماساژدرمانی از دوران باستان برای بهبود بسیاری از بیماری ها، خصوصا بیماری های عضلانی و مفصلی کاربرد داشته است. در این میان، پوست هم بی بهره نمانده و روش ماساژ درمانی برای ناراحتی های پوستی هم استفاده می شده است.
ماساژ پوست یکی از بهتریم ورزش های برای تقویت عضلات صورت و جلوگیری از ایجاد چین و چروک است. برای اینکار احتیاج به روغن مناسب دارید که در این مطلب شما را با بهترین روغن برای ماساژ صورت آشنا می کنیم.

پوست اولین و مهمترین بخش زیبایی در چهره انسان است. توجه به پوست علاوه بر زیبایی به سلامت و شادابی بیشتر چهره انسان کمک می کند. ماساژ دادن یکی از بهترین راه ها برای شادابی و نشاط پوست است و سبب جریان بهتر خون در پوست می شود. یکی از ضروری ترین ابزار برای ماساژ، روغن است که در این مطلب شما را برای انتخاب بهترین روغن راهنمایی میکنیم.

بهترین روغن برای ماساژ پوست صورت
قبل از اعمال هر نوع روغنی به پوست، توصیه می شود با پزشک خود دریافت کنید. اما برای شروع، برخی از محبوب ترین انواع روغن های طبیعی به شرح زیر است:

روغن نارگیل محبوب ترین روغن ماساژ صورت
روغن مخصوص ماساژ صورت

روغن نارگیل به راحتی جذب پوست می شود و دارای بسیاری از مزایای سلامتی از جمله ویتامین E ،K و همچنین خواص ضد قارچ و ضد باکتری است. به طور کلی، روغن نارگیل گزینه ای عالی همه افراد است، مگر اینکه پوست شما چرب باشد و مستعد آکنه باشید. در یک مطالعه منتشر شده در مجله Dermatitis، محققان دریافتند روغن نارگیل نسبت به روغن زیتون برای پوست های مرطوب مناسب تر است. به یاد داشته باشید که از روغن نارگیل طبیعی برای مراقبت از پوست خود استفاده کنید.

روغن نارگیل را می توان به عنوان یک مرطوب کننده سنتی استفاده کرد. از آنجا که از اسیدهای چرب اشباع است، روغن نارگیل به عنوان نوعی مانع بر روی پوست عمل می کند و رطوبت را به خوبی نگه می دارد. به طور طبیعی آنتی بیوتیک و ضد قارچ است که برای محافظت از پوست و مو بسیار مناسب است.

⇐ نحوه استفاده: جامد در دمای اتاق است، روغن نارگیل دارای نقطه ذوب حدود ۷۵ درجه فارنهایت است. این بدان معنی است که در حالی که ممکن است در دمای اتاق جامد باشد، به محض اینکه شما آن را اعمال کنید، بر روی پوست آب می شود. روغن نارگیل می تواند پوست های روشن را تیره کند. از آن نیز به عنوان یک کرم اصلاح مرطوب کننده استفاده کرد

روغن دانه گل رز
روغن دانه گل رز مخصوص ماساژ صورت

یک روغن تغذیه کننده پوستی قوی با خواص ضد پیری است. روغن دانه گل رز معمولا از طریق فرآیند فشار سرد بر دانه هایش تهیه می شود. این روغن غنی از اسید های چرب ضروری است و حاوی ویتامین E، C، D و بتا کاروتن است.

دارای فواید بسیاری است، کمک به هیدراته کردن (مرطوب کردن) پوست می کند، از آسیب های رادیکال آزاد و چین و چروک جلوگیری کند و به طور کلی از پوست صورت محافظت می کند. اما این همه نیست! ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها باعث جوان سازی و الاستیسیته شدن (حالت کشسانی پوست) پوست می شوند، به بهبود لکه های تیره کمک می کنند و زخم ها را کاهش می دهند. همچنین برای افزایش میل جنسی به عنوان یک روغن تحریک کننده برای زوجین عالی است.

⇐ نحوه استفاده: از آنجایی که به عنوان روغنی خشک در نظر گرفته می شود، به راحتی جذب پوست می شود (برای پوست چربی عالی است). این می تواند این روغن می تواند با سایر روغن ها یا لوسیون ها به عنوان یک مرطوب کننده قوی و ضد پیری ترکیب شود.

روغن جوجوبا نرم کننده قوی صورت
روغن جوجوبا بهترین روغن برای ماساژ صورت

این روغن از گیاهان بومی شمال آمریکا تهیه می شود و برای همه چیز از آکنه تا پسوریازیس (بیماری صدف) تا آفتاب سوختگی قابل استفاده است. این مهم است زیرا روغن جوجوبا از ترکیبات موجود در طبیعت به شکلی ساختاری و شیمیایی بیشتر شبیه به چربی بدن انسان است، به این معنی که از ساختار پوست را تقلید می کند.

از آنجا که روغن جوجوبا شبیه ساختار پوست ماست، می تواند به راحتی جذب شود، حال شما کلاژن بیشتر یا کتری تولید می کنید. بنابراین، می تواند به توازن تولید چربی پوست و از بین بردن آکنه کمک کند. روغن جوجوبا از مواد معدنی مفید و مواد مغذی تشکیل شده است که برای رطوبت دهی به پوست در تمام طول روز و به عنوان نرم کننده قوی استفاده شود.

محققان در یک بررسی که در ماه دسامبر ۲۰۱۳ در مجله انجمن پوست و بیماریهای پوستی ایتالیا منتشر کردند، دریافته اند که روغن جوجوبا ممکن است اثرات ضد التهابی و ضد زخم را در میان سایر فواید دیگر برای پوست را نیز ارائه دهد.

⇐ نحوه استفاده: چند قطره را می توان در صبح و یا شب، برای مرطوب کردن و کمک به تعادل تن پوست (متعادل کننده رنگ پوست) استفاده کرد. همچنین جایگزینی عالی برای لوسیون بدن برای افرادی است که پوستی حساس دارند. هنگامی که برای مو استفاده می شود، این روغن ممکن است به کاهش شوره سر و سلامت کلی پوست سر نیز کمک می کند.

روغن آرگان مخصوص ماساژ صورت
بهترین روغن برای ماساژ صورت

از درخت آرگان مراکشی تهیه می شود؛ این روغن برای مرطوب و نرم کردن انواع مختلف پوست مناسب است. روغن آرگان دارای ویتامین E، آنتی اکسیدان ها و اسید های چرب ضروری است. به اندازه کافی سبک برای استفاده به عنوان یک مرطوب کننده روزمره است، اما همچنین می تواند برای درمان کسانی که شرایط پوستی شدید از قبیل: اگزما یا آکنه روزاسه (التهاب و قرمزی مزمن پوست صورت، معمولاً در گونه ها، بینی و پیشانی) به کار گرفته شود.

با توجه به خواص آنتی اکسیدانی آن، روغن آرگان برای بهبود الاستیسیته پوست، از بین بردن آسیب های رادیکال آزاد و افزایش درخشندگی پوست مورد استفاده قرار گیرد.

⇐ نحوه استفاده: این روغن نه تنها برای پوست خشک مناسب است بلکه می تواند به کاهش تولید چربی برای افراد با پوست چرب نیز کمک کند. این روغن مغذی را می توان روزانه در کنار آرایش و یا در شب برای درمان و ترمیم پوست استفاده کرد. همچنین مناسب برای استفاده در مو و ناخن خشک است.

روغن های دیگر ….

روغن زیتون مناسب صورت و تمام بدن
روغن زیتون نرم کننده پوست

روغن زیتون به طور معمول باعث واکنش های آلرژیک نمی شود، اما برای بهترین نتایج، مطمئن شوید کاملا به صورت طبیعی تهیه شده اند. روغن زیتون حاوی ویتامین A، D، E و K است و برخی از تحقیقات مانند مطالعات منتشر شده در اکتبر ۲۰۱۶ در مجله Nanomaterials و Nanotechnology، شواهدی علمی از پتانسیل قوی این روغن به عنوان “مرطوب کننده” نیز دیده شده است. به طور کلی روغنی عالی برای تمام بدن است.

روغن دانه آفتابگردان برای ماساژ پوست
روغن دانه آفتابگردان برای صورت

روغن آفتابگردان به طور گسترده در دسترس است، دارای ویتامین E به مقدار است و به به راحتی جذب پوست می شود که انتخابی عالی به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی است. مطالعه ای که در ژانویه و فوریه ۲۰۱۳ در مجله journal Pediatrics Dermatology منتشر شد، این را نشان داد که روغن های آفتابگردان و زیتون به هیچ عنوان نباید بر صورت و بدن نوزادان و کودکان اعمل شود.

کره شیا
کره شیا مناسب پوست صورت

کره شیا از میوه درخت روغن قلم گرفته می شود، ماده ای خام است که معمولا در فرم جامد نیز یافت می شود، اما برای اعمال بر روی پوست آن را آب می کنند. همچنین گاهی اوقات به عنوان محصولی مرطوب کننده رای پوست و مو استفاده می شود. تا به امروز واکنش های آلرژیک بعد از استعمال این روغن دیده نشده است. روغن کره شیا همچنین می تواند با روغن زیتون یا روغن نارگیل ترکیب شود تا بافتی با نرمی بیشتر را برای کاربردی تخصصی ایجاد کند.

روغن بادام سرشار از ویتامین E
روغن بادام

روغن بادام از طریق فرایند فشار تهیه می شوند، دارای ویتامین E، روی، پروتئین و پتاسیم است. این روغن سبک تر از روغن زیتون و کره شیا است و برای پوست صورت نیز فوق العاده است. روغن بادام شیرین می تواند منجر به پاسخ های آلرژیک شود، بنابراین اگر شما پوستی حساس دارید توصیه می شود از آن اجتناب کنید.

روغن هسته انگور روشن کننده پوست و سرشار از آنتی اکسیدان
روغن هسته انگور

حاوی ویتامین E و اسید های چرب ضروری است؛ روغن انگور در مقایسه با سایر روغن های طبیعی بسیار سبک وزن است. طبق مقاله ای که در ماه سپتامبر ۲۰۱۶ در نشریه Nutrition و Metabolic Insights منتشر شد، این روغن ویژگی های آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی و ضد التهابی را نیز ارائه می دهد. روغن انگور به نسبت دیگر روغن ها کمتر رایج است، اما روغن انگور واکنش های آلرژیک ایجاد نمی کند. این روغن مقداری مواد شیمیایی گیاهی دارد که دارای فواید آنتی اکسیدانی است.

برای سفید کردن پوست چطوری درمان های خانگی را بکار ببریم :

1-آب لیمو را امتحان کنید. اسید سیتریک موجود در آب لیمو یک ماده سفید کننده طبیعی است که می تواند به روشن کردن پوست تان کمک کند. برای استفاده از آن :
آب نصف یک لیمو را بگیرید و آن را با آب رقیق کنید. یک گلوله پنبه را در این مایع فرو ببرید و آن را روی صورت تان – یا هر جای دیگری از پوست تان که می خواهید روشن شود – بمالید.
بگذارید آب لیمو به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوست تان بماند. در این مدت از خانه بیرون نروید؛ چرا که آب لیمو باعث می شود پوست تان بیش از حد نسبت به نور خورشید حساس شود.
بعد از این زمان، پوست تان را کاملاً بشویید. بعد از آن از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید چرا که آب لیمو می تواند باعث خشکی بیش از حد پوست تان شود. برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید، این کار را ۲ تا ۳ بار در هفته (نه بیشتر) تکرار کنید.

2-زردچوبه را امتحان کنید. زردچوبه ادویه ای هندی است که هزاران سال برای روشن کردن پوست به کار می رفته است. اعتقاد بر این است که زردچوبه مانع از تولید ملانین می شود و در نتیجه از تیره شدن پوست جلوگیری می کند.
زردچوبه را با آرد نخود و روغن زیتون مخلوط کنید تا به شکل خمیر در بیاید. خمیر را به آرامی و با حرکات دایره وار روی پوست تان بمالید. این کار به لایه برداری پوست کمک می کند.
قبل از شستن، بگذارید خمیر زردچوبه به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی پوست تان بماند. زردچوبه ممکن است باعث ایجاد لکه های زرد رنگی روی پوست تان شود که باید به سرعت شسته شود.
برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید، این درمان را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید.

3-سیب زمینی خام را امتحان کنید. بعضی ها عقیده دارند که سیب زمینی خام به دلیل ویتامین ث بالای موجود در آن، دارای خواص سفید کنندگی ملایمی است. ویتامین ث به عنوان ماده روشن کننده در بسیاری از کرم های OTC پوست استفاده می شود.
برای استفاده از آن :
سیب زمینی را به سادگی از وسط برش دهید و آن را روی قسمتی از پوست تان که می خواهید روشن شود بمالید. قبل از شستشو بگذارید آب سیب زمینی به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوست تان بنشیند.
برای گرفتن نتایج سودمند، این درمان را چند بار در هفته تکرار کنید. به جای سیب زمینی می توانید از گوجه فرنگی یا خیار هم استفاده کنید؛ چرا که هر دوی آنها مقادیر زیادی ویتامین ث دارند.

4-آلوئه ورا را امتحان کنید. آلوئه ورا ماده ای بسیار آرامش بخش است، که می تواند به کاهش قرمزی و کمرنگ شدن پوست کمک کند. همچنین باعث آبرسانی و مرطوب شدن پوست تان می شود و به جوان سازی پوست آن کمک می کند.
برای استفاده از آلوئه ورا یک برگ آن را باز کنید و شیره ژل مانند آن را روی پوست تان مالش دهید.
آلوئه ورا بسیار لطیف است؛ بنابراین نیاز به آبکشی ندارد. با این حال ممکن است روی پوست تان احساس چسبندگی داشته باشید و ترجیح دهید که آن را از روی پوست تان پاک کنید.

5-آب نارگیل را امتحان کنید. بعضی افراد ادعا می کنند که آب نارگیل یک روشن کننده مؤثر برای پوست است و باعث انعطاف پذیری و نرمی پوست می شود.
برای استفاده از آن، به سادگی یک گلوله پنبه را داخل مایع فرو ببرید و از آن برای مالیدن آب نارگیل روی قسمتی از پوست تان که مایلید روشن شود، استفاده کنید. آب نارگیل بسیار طبیعی و ملایم است؛ بنابراین نیاز به آبکشی آن وجود ندارد.
همچنین می توانید برای بالا بردن سطح آب بدن تان و افزایش مصرف مواد معدنی ضروری، آب نارگیل را بنوشید.

نکات و هشدارها
شیر یک سفید کننده طبیعی پوست است. شیر را روی صورت تان بمالید و بعد از مدتی آن را بشویید.
اگر روی صورت تان جوش دارید، لیمو را روی صورت تان نمالید، چرا که صورت تان تحریک شده و شروع به سوزش می کند. اگر در صورت تان به طور ناگهانی احساس سوزش کردید، بروید و صورت تان را با آب سرد بشویید.
یک بار در هفته لایه برداری پوست، سلول های مرده پوست تان را از بین می برد و آن را روشن می کند. دو قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر و دو قاشق غذاخوری شکر قهوه ای را با یک چهارم فنجان شیر مخلوط کنید و هم بزنید تا به شکل خمیر در بیاید. آن را به آرامی روی صورت تان بمالید و سپس بشویید. پس از آن صورت تان را مرطوب کنید.
صبح و شب یا هر وقت که صورت تان خشک است، آن را با آب بشویید.
لیمو و شیر را با هم مخلوط کنید تا در عرض ۴ ماه پوست تان روشن تر شود.
از پودر پوست پرتقال با شیر و عسل استفاده کنید.

داروی گیاهی برای روشن شدن پوست صورت

1. کرم سفید کننده پوست با پاپایا و عسل :
نصف فنجان پاپایای تازه و یک قاشق چای خوری عسل را تهیه کنید.

ابتدا تکه های پاپایا را له کنید تا زمانی که یک خمیر غلیظ بدست آید.سپس عسل را به آن اضافه کنید و به خوبی هم بزنید و بعد این ترکیب را به مدت 20 دقیقه روی پوست خود اعمال کنید. صورتتان را با آب گرم و مجددا با آب سرد شستشو دهید و نهایتا با یک پد خشک کنید.این درمان را هر شب قبل از خواب تکرار کنید. این ماسک برای پوست های چرب و طبیعی بسیار مناسب است.

احتیاط:

پاپائین موجود در پاپایا ممکن است باعث ایجاد حساسیت در برخی از افراد شوند.بنابر این اگر به پاپایا و محصولات آن آلرژی دارید از این درمان بپرهیزید.

پاپایا

ماسک روشن کننده پوست با پاپایا و عسل
2. کرم سفید کننده پوست با پوست پرتقال خشک شده و ماست:
چند عدد پوست پرتقال و یک قاشق غذا خوری ماست را تهیه کنید.

ابتدا به مدت 2 تا 3 روز پوست های پرتقال را در برابر نور خورشید خشک کنید. زمانی که نسبتا ترد شدم ، پودرشان کنید و بعد یک قاشق غذا خوری از این پودر را به ماست اضافه کنید تا یک خمیر نرم بدست آید. سپس آن را بر روی پوست اعمال کنید و بعد از 15 الی 20 دقیقه با آب گرم بشویید ، این درمان را هر شب فبل از خواب تکرار کنید. این ماسک برای انواع پوست مناسب میباشد.

ماسک پرتقال

ماسک سفید کننده با پوست پرتقال
3.ماسک و کرم سفید کننده پوست با گوجه فرنگی ، ماست و جوی دو سر :
یک عدد گوجه فرنگی ، یک قاشق چای خوری ماست تازه و یک قاشق چای خوری جوی دو سر را تهیه کنید.

ابتدا گوجه را نصف کنید و آب آن را بگیرید.سپس جو را در یک کاسه بریزید و آب گوجه فرنگی و ماسک را به آن اضافه کنید و به خوبی هم بزنید.این ترکیب را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب گرم بشویید. این درمان را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

این ماسک برای پوست های چرب ، نرمال و مختلط مناسب است.

ماسک با گوجه و ماست

10 کرم سفید کننده خانگی
4.ماسک سفید کننده پوست با شیر ، آب لیمو و عسل :
آب لیمو سرشار از ویتامین C است که خاصیت فوق العاده ای در روشن کردن پوست دارد. که به دلیل کاهش تولید ملانین میباشد.

1 قاشق غذا خوری شیر ، 1 قاشق غذا خوری آب لیمو و 1 قاشق چای خوری عسل را تهیه کنید. تمام مواد را در یک کاسه با هم ترکیب کنید و بعد از تمیز کردن صورت ت، این خمیر را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب گرم بشویید.برای گرفتن نتایج بهتر این درمان را هر شب تکرار کنید. این ماسک برای انواع پوست مناسب است.

احتیاط:

اگر احساس هر گونه سوختگی و یا حساسیت در پوست خود داشته اید که به دلیل خاصیت اسیدی آب لیمو میباشد فورا یک عدد یخ را رو این محل اعمال کنید.

عسل و لیمو

ماسک های سفید کننده پوست با مواد طبیعی
5. تهیه ماسک سفید کننده پوست با آرد و گلاب یا ماست :
2 قاشق غذا خوری آرد و 2 الی 3 قاشق چای خوری گلاب یا ماست را تهیه کنید.

ابتدا تمام مواد را با هم ترکیب کنید تا زمانی که یک ماسک نرم بدست آید.( برای پوست های معمولی و چرب از گلاب و پوست های خشک از ماست استفاده کنید )

این ماسک را روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 20 الی 30 دقیقه با آب گرم بشویید و این درمان را 3 بار در هفته قبل از رفتن به خواب تکرار کنید.

گلاب

بهترین ماسک های روشن کننده پوست
6.ماسک پودر چوب صندل یک کرم سفید کننده عالی برای پوست :
1 قاشق غذا خوری پودر چوب صندل ، 1 قاشق غذا خوری پودر بادام و شیر را تهیه کنید.

ابتدا پودر ها را با هم ترکیب کنید و سپس مقداری شیر به اندازه کافی برای این خمیر نرم به کار برید . سپس پوست خود را تمیز کنید و اجازه دهید این ماسک به مدت 20 دقیقه روی صورتتان بماند و سپس با آب ولرم شستشو دهید.

اگر احساس هر گونه خشکی بعد از شستشو داشتید ، حتما از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید.

این درمان را 2 الی 3 بار در هفته انجام دهید. این ماسک برای انواع پوست مناسب است.

اگر تا به حال از پودر چوب صندل استفاده نکرده اید ، مقداری از آن را روی بازو یا دست خود تست کنید و در صورتی که بعد از 24 ساعت هر گونه التهاب یا قرمزی ایجاد نشد ، استفاده از آن بلا مانع میباشد.

چوب صندل

ماسک های موثر سفید کننده و روشن کننده پوست صورت
7.ماسک سفید کننده پوست با کدو تنبل:
2 قاشق چای خوری پوره کدو تنبل ، نصف قاشق چای خوری و نصف قاشق چای خوری شیر را تهیه کنید.

ابتدا برای تهیه پوره کدو تنبل، کدو ها را خورد کنید و کمی بجوشانید و سپس درون یک مخلوط کن بریزید سپس 2 قاشق چای خوری از این پوره را با عسل و شیر مخلوط کنید تا زمانی که یک ماسک بدست آید و بعد آن را بر روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب گرم بشویید. این کار را 2 الی 3 بار در هفته قبل از خواب تکرار کنید. این ماسک برای انواع پوست مناسب است.

کدو تنبل

کرم روشن کننده پوست را در خانه بسازید
8.تهیه ماسک و کرم سفید کننده پوست با مرکبات:
یک عدد سفیده تخم مرغ ، یک قاشق چای خوری آب گریپ فوروت، یک قاشق چای خوری آبلیمو و دو قاشق چای خوری ، خامه بدون چربی را تهیه کنید.

ابتدا تخم مرغ را بشکنید و سفیده آن را جدا کنید.سپس درون یک ظرف دیگر آب گریپ فوروت ، آبلیمو و خامه را با هم ترکیب کنید و بعد سفیده تخم مرغ را به آن اضافه کنید و بعد ماسک تهیه شده را به مدت 15 دقیقه روی صورت خود اعمال کنید و با آب گرم شستشو دهید. این درمان را 3 بار در هفته قبل از خواب تکرار کنید.

این ماسک برای پوست های چرب ، مختلط و نرمال مناسب است.

احتیاط:

افرادی که دارای پوست خشک هستند در صورت تمایل از این ماسک باید حتما از یک مرطوب کننده قوی استفاده کنند.

تخم مرغ و مرکبات

سفید کننده ترین ماسک های صورت
9. ماسک آب سیب زمینی یک سفید کننده عالی برای پوست:
ابتدا یک عدد سیب زمینی را تهیه کنید ، پوست بکنید و به قطعات کوچک خورد کنید و بعد آنها را روی قسمت ها یکه میخواهید روشن تر شد اعمال کنید و بعد از 15 الی 20 دقیقه با آب بشویید . همچنین میتوانید آب سیب زمینی ها را بگیرید و با استفاده از یک تکه پنبه روی پوست اعمال کنید و این درمان را 3 بار در هفته تکرار کنید. این ماسک برای انواع پوست مناسب است.

احتیاط:

آب سیب زمینی میتواند باعث خشکی پوست شود. بنا براین استفاده از یک مرطوب کننده قوی را بعد از اعمال این ماسک فراموش نکنید.

سیب زمینی

کرم روشن کننده دست ساز
10 ماسک سفید کننده پوست با آرد برنج و شیر:
نصف فنجان برنج خام و 3 الی 4 قاشق غذا خوری سیر را تهیه کنید.

برنج ها را آسیاب کنید تا یک پودر خوب به دست آید سپس با شیر ترکیب کنید تا یک خمیر به دست آید بعد روئ پوست خود اعمال کنید و بعد از 20 الی 30 دقیقه با آب گرم بشویید.این کار را 2 الی 3 بار در هفته تکرار کنید . این ماسک برای انواع پوست مناسب میباشد.

احتیاط:

اگر به شیر حساسیت دارید میتوانید آب یا گلاب را جایگزین کنید.

ماسک صورت

ماسک سفید کننده صورت فوری
11. ماسک زغال اخته یک سفیدکننده پوست خانگی :
یک مشت زغال اخته تازه و نصف فنجان ماست تهیه کنید. زغال اخته را درون یک مخلوط کن با ماست ترکیب کنید و به خوبی هم بزنید و روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب گرم بشویید . این درمان را 2 بار در هفته قبل از خواب تکرار کنید . این ماسک برای انواع پوست مناسب است.

12. اسکراب آلوئه ورا و آرد برنج یک کرم سفید کننده طبیعی :
یک عدد برگ آلوئه ورا و 2 قاشق غذا خوری آرد برنج را تهیه کنید.

ابتدا برگ را برش دهید و ژل درون آن را استخراج کنید و بعد آرد برمج را به آن اضافه کنید و به آرامی به صورت دورانی روی پوست اعمال کنید و بعد از چند دقیقه ، ابتدا با آب گرم و بعد با آب سرد شستشو دهید و سپس با یک پد خشک کنید و از یک مرطوب کننده استفاده کنید.این ماسک برای انواع پوست مناسب است.

احتیاط:

از این ترکیب به آرامی استفاده کنید زیرا فشار بیش از حد موجب آسیب به پوستتان میشود.

آلوئه ورا و آرد برنج

ماسک سفید کننده صورت با آلوئه ورا
13. اسکراب سفید کننده پوست با جوش شیرین :
1 تا 2 قاشق غذا خوری جوش شیرین و مقداری آب تهیه کنید و با هم مخلوط کنید تا یک خمیر به دست آید. سپس آن را روی مناطق تیره تر اعمال کنید و به مدت 5 دقیقه بمالید و بعد با آب بشویید و از یک مرطوب کننده استفاده کنید. این درمان را هر روز تکرار کنید و بعد از یک هفته شاهد تغییر رنگ پوستتان باشید.

این ماسک برای انواع پوست مناسب است.

احتیاط:

اگر پوست حساسی دارید، از این ماسک استفاده نکنید.

14.ماسک شیر یک کرم سفید کننده بینظیر برای پوست:
2 تا 3 قاشق غذا خوری شیر تهیه کنید. ابتدا به مدت چند دقیقه از بالا به پایین ، شیر را روی صورتتان ماساژ دهیدو بعد با آب بشویید. این درمان را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید .

این ماسک برای انواع پوست مناسب میباشد.

ماسک شیر

ماسک های خانگی و سفید کننده های طبیعی پوست
15. روغن های ضروری برای روشن کردن پوست:
در ابتدای کار بدانید که روغن های ضروری دارای حساسیت های بالای هستند از این رو قبل از استفاده از هر اسانس یک تست پچ انجام دهید.

1.روغن اسانس گل رز:

این روغن علاوه بر خاصیت روشن کنندگی باعث نرمی پوست نیز میشود.و آکنه و زخم و چین و چروک را کاهش میدهد.

1 فنجان شیر و 10 قطره روغن اسانس گل رز را با هم ترکیب کنید ،سپس آن را روی بدن خود اعمال کنید و بعد از چند دقیقه با آب بشویید .

این درمان را 1 روز در میان تکرار کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *